Programlama İçerikli E-Kitapları Ücretsiz İndirebileceğiniz Site

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere ücretsiz programlama dilleri içerikli e-kitaplara hangi siteden ulaşabiliriz onu anlatacağım.Umarım faydalı olur.Herkese şimdiden iyi okumalar dilerim.

Teknolojinin ilerlemesiyle programlamacıya duyulan ihtiyaçlar gün geçtikçe artıyor.Haliyle çoğu genç arkadaşlar bu alana yönelmek istiyor ve programlama dillerini internette bulunan en iyi kaynaklardan öğrenmek istiyorlar.İşte bunun için en iyi fırsat ayağınıza geldi.Burada bulunan web sitesinde ücretsiz onlarca programlama kitabı var.Yapmanız gereken sadece üye olmak ve girip istediğiniz kitabın elektronik versiyonunu bilgisayarınıza indirmek.

Lakin tek olumsuz yönü var diyebilirim.Kitapların hepsi İngilizce dilindedir.Maalesef bu sitede Türkçe kitap bulunmuyor.Ama yinede üzülmeyin sonuçta bu programlama dilleri için İngilizce de az çok lazım diyebilirim.O yüzden hem İngilizce dilini öğrenirsiniz hem de programlama dili öğrenirsiniz.Haliyle aynı anda 2 dil birden öğrenme imkanınız var.

Şimdi gelelim kitapları nasıl indirebiliriz sorusunun cevabına;

E-kitaplara ücretsiz ulaşacağımız web sitesi burasıdır arkadaşlar=www.oreilly.com

Öncelikle buraya giriyoruz.Siteyi açtıktan sonra karşımıza bir sürü ücretsiz programlama e-kitapları çıkacak.Buradan hangisini indirmek istiyorsanız üstüne tıklıyorsunuz.

ucretsiz-programlama-dilleri-e-kitaplari-1

İndirmek istediğimiz kitabın üstüne tıkladıktan sonra açılan sayfada üye olmamız istenecek.Kitabı ücretsiz indirmek için mecbur üye olmamız gerekiyor.O yüzden açılan sayfada sağ tarafta bulunan küçük alanda üyelik işlemlerimizi tamamlamalıyız.

ucretsiz-programlama-dilleri-e-kitaplari-2

Kullanıcı bilgilerimizi yazıyoruz ve “get your free ebook” butonuna basıyoruz.

Artık istediğiniz e-kitabı bu site üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir