Radyoda Reklam Yayınlatma Ücretleri Ne Kadardır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere radyolarda reklam yayınlatmanın ücretleri ne kadardır detaylıca onu anlatacağız.

Televizyonlarda olduğu radyolarda da reklam yayınlatmak yüklü bir miktar karşılığında olmaktadır.Tabii ki televizyonlar kadar pahalı olamasa da radyolarda da reklamlar için hatırı sayılır bir miktar ödemek gerekiyor.Daha önceki yazılarımızda televizyon kanalları için reklam ücretleri adlı yazımızda tv reklam fiyatlarını paylaşmıştık.Bu yazımızda da aynı şekilde radyolar için reklam yayınlatma ücretleri kaç para onu yazacağız.

Radyolarda reklam yayınlatma aynı televizyonda olduğu gibi saniye bazındadır.Genelde radyoların 1 saniye reklam yayınlatma ücretleri vardır.Buna göre sizler de artık reklamınız kaç saniyeyse ona göre yayınlarsınız.Şimdi gelelim hemen hemen tüm radyoların 1 saniyelik reklam yayınlatma ücretlerine.

Süper FM;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 25 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 14 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 7 tl‘dir.

Metro FM;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 25 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 14 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 7 tl‘dir.

Radyo D;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 12 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 7 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 5 tl‘dir.

Kral FM;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 18 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 15 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 10 tl‘dir.

Power FM;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 25 tl’dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 20 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 15 tl‘dir.

Show Radyo;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 20 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 16 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 20 tl‘dir.

Trt FM;

Sabah ve akşam vakitlerinde 1 saniyesi 24 tl‘dir.
Öğlen vakitlerinde 1 saniyesi 20 tl‘dir.
Gece vakitlerinde 1 saniyesi ise 24 tl‘dir.

En popüler radyoların 1 saniyelik reklam yayınlatma ücretleri bu şekildedir.Şimdi görsel olarak diğer radyolarınkini de ekleyelim.

radyo reklam ücretleri
radyo reklam ücretleri

Gördüğünüz gibi arkadaşlar reklam ücretleri bu şekildedir.Burada sabah vakitleri saat 7-10, öğlen vakitleri saat 10-17, akşam vakitleri saat 17-20 ve gece vakitleri ise saat 20-07 şeklindedir.Üstteki görselde tüm reklam ücretleri yazmaktadır.Ayrıca bu görseldeki ücretler sardunya reklam ajansının ücretleridir.En popüler ajans bu olduğu için sitemize bunu ekledik.Fakat ortalama fiyatları bu şekildedir.

Ek olarak şunu belirtmekte fayda vardır buradaki ücretler tek seferliktir.Yani gözünüze ucuz gibi gözükmesin şöyle bir hesap yapalım.Mesela trt fm’e reklam vereceksiniz öğle vakitlerinde.1 saniyelik 20 tl diyor.Sizin reklamınız da 5 saniye sürsün diyelim bu da 5*20=100 tl eder.Fakat bu tek seferlik dediğimiz gibi.Eğer siz günde 10 kere reklamınızın çıkmasını istiyorsanız haliyle fiyat 10*100=1000 tl olacaktır.Bu da günlük bin tl aylık 30 bin tl eder.Yani siz bir reklamınızı günlük 10 kere her gün yayınlatmak isterseniz bunun ücreti 1 ayda 30 bin tl edecektir.O yüzden bu şekilde hesaplamakta fayda var.Yoksa yukarıdaki tabloya bakarak hesaplarsak gözümüze çok düşük gelebilir.Zaten reklam almak isteyenler tek seferlik almazlar sonuçta etkisini görmezler.Tam bir etki almak için sürekli ve çok reklam almak isterler o yüzden bu da az para değil anlamına gelmektedir.

Bu yazıda radyoların reklam yayınlama ücretleri hakkında bilgiler verdik.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir