Resimleri(JPG’yi) PDF Dosyasına Dönüştürmek

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere resim dosyalarını yani .jpg uzantılı resim dosyalarını pdf dosyasına nasıl çevirebiliriz onu anlatacağız.

Pdf dosyaları bilgisayar kullananlar için günümüzdeki en büyük ihtiyaçlardan birisidir diyebiliriz.Özellikle öğrenciler arasında pdf dosyaları çok kullanılıyor.Keza ödevlerde vs. en çok kullanılan bu dosya türünün dönüştürücüleri de haliyle çok kullanılmaktadır.

Şimdi sizlere maddeler halinde .jpg uzantılı resim fotoğraflarını pdf belgesine nasıl çeviririz onu anlatacağız.

1-) Öncelikle arkadaşlar resim dosyasını pdf’ye çevireceğimiz site “smallpdf.com/tr” burasıdır.Bu siteyi kullanarak ücretsiz bir şekilde .jpg uzantılı dosyamızı .pdf uzantılıya çevirebileceğiz.

2-) İlk önce .jpg uzantılı resim dosyamızı hazırlıyoruz.Ardından sitemize giriyoruz(Buraya tıklayarak siteye girebilirsiniz.) ve karşımızdaki butonlardan “JPG PDF Çevirme” butonuna tıklıyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan sayfada karşımıza “Görüntüleri Buraya Bırakın” yazısı çıkacak oraya tıklıyoruz.

4-) Sonrasında bir kaç saniye yüklemeden sonra “Şimdi Pdf Oluşturun” butonu çıkacak.Oraya bastığımızda pdf dosyamız hazır olmuş olacak.

5-) Son olarak ise pdf dosyamız hazırlanmış oldu.Artık aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kırmızı renkli çevrili alana basarak tarayıcınız üzerinden pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Ek olarak bu sitede ücretsiz olarak saatte 2 kere pdf dönüştürme hakkı tanınıyor.Eğer premium üyelik alırsanız bunu sınırsıza çıkartabilirsiniz.Premium üyelik ise aylık 6 dolardır.

Evet arkadaşlar resim dosyalarınızı bu şekilde pdf haline çevirebilirsiniz.İlerleyen zamanlarda diğer pdf dönüştürme işlemlerini de anlatacağız.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir