Resimleri Karakaleme Çevirme Nasıl Yapılır? (PowerPoint Kullanarak)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere resimleri kolay şekilde nasıl karakalem çizimine çevirebiliriz onu anlatacağız.

Bilgisayar programlarının gelişmesiyle birlikte bu programlarla bazı kolaylıklar da beraberinde gelmiş oldu. Bunlardan birisi de resimler üzerinde yapılan çalışmalardır. Photoshop programıyla bir resmi her türlü filtreden geçirebilir ve harita efektler verebiliyoruz. İşte bunlardan birisi de resimleri karakalem çizimine çevirmektir. Normalde Photoshop ile resimleri karakaleme çevirebiliyoruz fakat sizlere bu yazımızda daha hızlı ve daha kolay bir yöntemi anlatacağız. O da Power Point programı ile olanıdır. Şimdi maddeler halinde Microfost PowerPoint ile bir fotoğrafı nasıl karakalem versiyonuna çevirebiliriz onu anlatalım.

Bir Resmi Karakalem Çizimine Çevirmek

1-) Bir resmi karakalem çizimi şeklinde görünmesini istiyorsanız öncelikle Power Point programını açıyoruz. Eğer bilgisayarınızda Office programları yüklüyse otomatikman PowerPoint’te vardır. Başlat menüsünden yazarak açabilirsiniz. Ardından buraya karakaleme dönüştüreceğimiz resmi ekliyoruz. Bunun için üst menüden “Ekle > Resim” butonlarına basıyoruz. Ardından programa resmimizi ekliyoruz.

2-) Ardından resmi üzerine 1 kere tıklıyoruz ve üst menüden “Biçim” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) Sonrasında burada sol üst menülerden “Renk” ve “Artistik Efektler” seçenekleri mevcut. İşte bu 2 seçeneğe tıklayarak resmimizi karakalem çizimine dönüştürebiliyoruz.

4-) Mesela ilk olarak Renk kısmına tıklayın. Ardından burada en sol üst taraftaki gri renk tonuna resmi çevirin.

5-) Normalde bizim programa yüklediğimiz resim aşağıdaki gibi manzara resmidir. Şimdi bunu dönüştürelim.

6-) Gördüğünüz gibi Renk butonuna ve oradan da en sol üstteki seçeneğe tıklayınca görselimiz aşağıdaki gibi oldu. Evet tam karakalem çizimi olmasa da benzer bir çizime dönüştü diyebiliriz.

7-) Dilerseniz “Artistik Efektler” menüsüne de tıklayarak birbirinden farklı siyah çizimlere ulaşabilirsiniz. Buradan istediğinize tıklayarak resimleri karakalem versiyonuna çevirebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu yöntem tamamen hızlı ve basit bir yöntemdir. Yoksa bu şekilde tabii ki resimler birebir karakalem çizimine dönüşmüyor. Ama az da olsa benzediği için bu yöntemi anlatmak istedik. Normalde Photoshop ile daha profesyonel şekilde resimleri karakaleme çevirebiliyorsunuz. Ama PowerPoint ile basit olarak dönüşüm yapabilirsiniz.

NOT = Dediğimiz gibi arkadaşlar bu yöntem tamamen basit ve acemi yöntemdir. Daha profesyonel dönüşüm için Photoshop kullanabilirsiniz. Ama hızlı şekilde PowerPoint’ten anlattığımız gibi resimleri gri tona, siyah tona, karakalem tonuna dönüştürebilirsiniz.

Bu şekilde resimleri karakaleme dönüştürebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir