Resimlerin Arka Plan Görüntüsünü Silen Ücretsiz Bir Web Sitesi

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere fotoğrafların arkaplanını silen ücretsiz bir web sitesini tanıtacağız.

Web tasarım işleriyle uğraşanlar herhangi bir fotonun arkaplanını işleri gereği silmeleri gerekiyor. Bunu ise Adobe Photoshop programında yapıyorlar. Yani genel olarak arkaplan silme işlemi Photoshop programı ile yapılmaktadır. Fakat yeni popüler olan bir web sitesi sayesinde hiç bir programa gerek kalmadan ücretsiz şekilde resimlerin arka planını silebiliyoruz. Üstelik %100 yapay zeka algoritmasıyla çalışıyor ve adeta kusursuz bir şekilde arka planı temizliyor.

Bahsettiğimiz sitenin adı remove.bg‘dir. Yani açılımı ise “Remove Background” Türkçe olarak ise “Arkaplan temizleme” demektir. Bu siteye girerek ücretsiz olarak sınırsız şekilde resimlerin arkaplanını temizleyebilirsiniz yani silebilirsiniz. Şimdi maddeler halinde size örnek olarak silme işlemini nasıl yaparız onu anlatalım.

Hızlı Şekilde Resimlerin Arka Planı Nasıl Silinir?

Sitenin Adı ==> www.remove.bg

1-) Arka planını silmek istediğimiz örnek görsel aşağıdaki gibi elmadır. Öncelikle görselinizi masaüstünüze ekleyin.

2-) Ardından arka plan temizleyici sitemizi açıyoruz. Siteye “www.remove.bg” adresinden girebilirsiniz. Siteye girdikten sonra yeşil renkli “Seleckt a photo” butonuna basıyoruz. Ardından arkaplanını silmek istediğimiz resmi seçiyoruz.

3-) Sonrasında 2-3 saniye bekliyoruz ve site ücretsiz olarak elmanın arkaplanını aşağıdaki gibi siliyor. Ardından arka planın silindiği görseli sağ taraftaki “Download” butonuna basarak indirebiliyorsunuz.

4-) Arka planı silinmiş olan görselin resmi ise aşağıdaki gibidir.

5-) Bu şekilde hiç programa gerek olmadan remove.bg sitesi sayesinde resimlerin arka planını güzel bir şekilde silebiliyoruz.

NOT = Ayrıca şunu belirtelim. Bu site yapay zeka algoritmasıyla çalıştığı için çok karışık bir görsel varsa hata verebiliyor. Mesela bir manzara resmi düşünün burada çok obje olduğundan hangisinin arkaplanını silmesi gerektiğini yapay zeka algılayamadığı için site hata verir. Ama siteye belirgin fotoğraflar yüklerseniz yukarıda görmüş olduğunuz gibi arka plan temizliğini iyice yapıyor. Ama dediğimiz gibi karışık resimleri maalesef silemiyor veya eksik siliyor.

Bu şekilde ücretsiz olarak fotoğrafların arkaplanını silebilirsiniz. Site ismini unutmamak için sık kullanılanlar sekmesine alabilirsiniz. Teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir