Resmi Videoya Dönüştüren Yapay Zeka Aracı Hangisi? (Fotoğrafı Videoya Çevirmek)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere son zamanlarda sosyal medyada popüler hale gelen resimleri videoya çeviren yapay zeka aracı hakkında detayları aktaracağız.

Fotoğrafları otomatikman videoya çeviren yapay zeka sistemi sosyal medyada illaki karşınıza çıkmıştır. Gerçekten de Chat-GPT’den sonra birçok işlevselli yapay zeka araçları ortaya çıktı. Bunlardan bazıları çok kullanışlı olsa da bazıları da tehlikeli olabiliyor. Mesela bir kişinin orijinal sesini taklit eden yapay zeka sistemleri günümüzde kötü niyetli kullanılabiliyor. Fakat bunların dışında faydalı ve eğlenceli yapay zeka araçları da mevcuttur. İşte bunlardan birisi de fotoğrafları videoya dönüştüren yapay zeka aracıdır. Şimdi sizlere bu resmi videoya çeviren site neresi hakkında bilgileri paylaşalım.

Fotoğrafı Videoya Dönüştüren Yapay Zeka Sitesi Neresidir?

Resimleri videoya çeviren yapay zeka aracı “Runway Gen-2” olarak geçmektedir. Daha doğrusu şuanda günümüzde en popüler olan yapay zeka aracı budur diyebiliriz. Runway Gen-2 ile resimleri hızlı bir şekilde otomatikman videoya çevirebiliyorsunuz. Yapay zeka sisteme yüklediğiniz resmin arka planını, çevresini vs. otomatikman algılıyor ve resme en yakın videoyu belirliyor. Birkaç saniyelik video karesi oluşturuyor. Şimdi adım adım yapılışını gösterelim.

  • Resmi videoya çeviren yapay zeka sitesi ==> app.runwayml.com

Resmi Videoya Dönüştürme Nasıl Yapılır?

1-) Resimlerimizi videoya dönüştürmek için öncelikle “Runway Gen-2” sitesine yani “https://app.runwayml.com/” buraya giriş yapıyoruz. Ardından sisteme üye oluyoruz (veya direkt olarak mail ile de giriş yapabilirsiniz). Giriş yaptıktan sonra ana ekranda aşağıdaki gibi “Start with Image” butonu gözükecek, ona tıklıyoruz.

2-) Sonrasında buraya videoya çevirmek istediğimiz resmi yüklüyoruz. Üste taraftan “Image” kısmına girip ardından “upload a file” yazısına basıyoruz. Sonrasında videoya dönüştürmek istediğimiz resmi bilgisayarımızdan bu siteye yüklüyoruz.

3-) Resmi upload ettikten sonra sağ alttaki “Generate 4s” butonuna basıyoruz. Ardından bir süre bekliyoruz.

4-) Bir süre bekledikten sonra site resmimizi otomatikman videoya dönüştürmüş olacaktır. Video süresi kısa sürüyor fakat yapay zeka gerçekten de resmi yüksek başarı oranı ile videolandırıyor diyebiliriz. Yani sanki resim yapay zekanın hazırladığı videodan çekilmiş gibi bir his veriyor. Şimdilik bu sistemin beta özellikleri de var. Büyük ihtimalle ilerde onlar da kullanıma açılır.

Bu şekilde resimleri videoya çevirebilirsiniz. Sistemin ücretli versiyonu da bulunuyor. Fakat mail ile giriş yaparak belli bir süre ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir