Rumi Takvime Göre Mart Ayının İlk Çarşambasında Okunacaklar

Rumi takvime göre eski mart ayının ilk çarşamba gecesinde(2018 yılı için 13 mart sayılı 14 mart çarşambaya bağlayan gece) okunacaklar aşağıdaki gibidir.Herkese hayırlı ilimler dileriz.

Büyük veli Maü-l-Ayneyn (Kuddise Sirruhü) Hazretleri’nin beyanı vehile; Safer ayının son çarşamba gecesi okunacak olan dualar bir de Rumi takvime göre olan Mart ayının ilk çarşamba gecesi yani 13 mart salıyı 14 mart çarşambaya bağlayan gece akşam namazından sonra bir senelik belalardan korunmak için okunur ki o dualar şunlardır:

Öncelikle 12 kere Fatiha-i Şerife okunur.

Ardından 100 kere “Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim.” okunur.

Ardından 100 kere;

“O Allah’ın ismiyle (akşamladım) ki, O’nun ismiyle birlikte (olana) ne yerde, ne de gökte olan hiçbir şey zarar veremez. O hakkıyla işiten, çok iyi bilendir.” okunur.

Sonrasında 100 kere “La havle ve la kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.” okunur.

Ardından 27 kere Kadr Suresi okunur;

Sonunda şu salevat-ı şerife okunur:

“Ey Allah! Nebiyy-i Ümmi olan Efendimiz Muhammed‘e, aline (Ehl-i Beyti’ne) ve sahabesine çokça salat ve çokça selam et.”

Bunlara ilaveten her çarşamba gecesi okunması tavsiye edilen 4 zikirden bu sayılanların dışında kalan 2 zikir yapılır.Yani 100 kere  “Ey Yaratan!” zikri okunur, 100 kere de  “Sübbuhun Kuddusün” tesbihi zikredilir.

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir