Rüyada Kör Olduğunu Görmek

Rüyada körlük görülmesi musibetle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kör olduğunu dolayısıyla gözlerinin görmediğini görmesi o kimsenin bir mirasa konacağına, kişinin rüyasında kör bir adamın elinden tutarak bir yerden geçirdiğini görmesi o kimsenin düşmanlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini anlayarak durumunu buna göre düzenleyeceğine işaret eder.

İbn-i Sirin’in Yorumuna Göre:

Rüyanızda kör olduğunuzu görmeniz sizin İslam’ın bütün şartlarını yerine getirdiğinize ve muhtaçlara yardımcı olduğunuza yorumlanır.

Kör bir insanın rüyasında gözlerinin açıldığını görmesi o kimsenin nimetlere şükür ve günahlarına tevbe etmesi lazım geldiğine, bir kadının rüyasında kör olduğunu görmesi o kadının kocasına karşı sevgi ve saygınlığının artacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında ev halkının tamamının gözlerinin kör olduğunu ve yalnız kendisinin gözlerinin açık olduğunu görmesi o kimsenin ailesinin ve yakınlarının doğru yol üzerinde olmadıklarına, hepsinin de haram peşinde koştuklarına ve kendisinin de onları hidayete sevketmesi lazım geldiğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında tek gözünün kör olduğunu görmesi o kimsenin doğru yoldan saptığına, böyle bir rüyanın görülmesi o kişi için Allah’tan bir ikaz niteliğinde olduğuna işaret eder.

Kaynak=İmam Nablusi Seyyid Süleyman

Mayıs 11, 2017

Rüyada Kedi Görmek

Mayıs 8, 2017

Rüyada Para Görmek

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir