Salat-ı Münciye (Salaten Tüncina) Duası Arapçası, Okunuşu ve Türkçe Meali

Hayırlı günler dileriz. Bu sayfa altından Salat-ı Münciye yani halk arasında bilinen adıyla Salaten Tuncina duasının Arapçasına, okunuşunu ve Türkçe mealine ulaşabilirsiniz. Herkese iyi okumalar iyi ilimler dileriz.

Duanın içerisinde tüncina geçtiği için halk arasında Salaten Tüncina olarak bilinen bu duanın gerçek ismi Salatı Münciye duasıdır. Duanın Arapça yazılışını ve Türkçe mealini aşağıdan okuyabilirsiniz.

Salat-ı Münciye (Salaten Tüncina) Duası Arapçası:

Salat-ı Münciye (Salaten Tüncina) Duası Okunuşu:

Allahümme salli ale seyyidina muhammedin saleten tüncina bihe mincemiıl ehvalivelafat. Ve tegdilene bihacemialhacet. Ve tutahhiruna biha min cemiısseyyiet. Ve terfeuna biha eğledderacet. Ve tubelliğune biha egsalğayat. Min cemiılhayrati filhayeti vebeğdelmemet. İnneke ale külli şeyin gadir.

NOT = Lütfen talim ve tecvid hataları olmaması adına duayı Arapça’sından bakarak okuyunuz. Aksi taktirde bir çok uzatma, tecvid vb. hatalar yapabilirsiniz. Eğer Arapça bilmiyorum derseniz yotube vb. platformlardan dinleyebilirsiniz ve buradan kısa sürede sureyi ezberleyebilirsiniz.

Salat-ı Münciye (Salaten Tüncina) Duası Türkçe Meali:

“Ey Allah! Efendimiz Muhammed’e (ve Ehl-i Beyti’ne) öyle bir salat et ki; onun sebebiyle bizi bütün korkulardan ve afetlerden kurtarasın, onun sebebiyle bütün ihtiyaçlarımızı göresin, onun sayesinde bizi bütün günahlardan temizleyesin, onun vesilesiyle bizi derecelerin en yücesine yükseltesin, yine onun sayesinde bizi hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihayetine ulaştırasın. Muhakkak Sen her şeye Kadir’sin.”

Kaynak = Mahmud Sami / Cübbeli Ahmet Hoca Lalegül Dergisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir