Samsung Çamaşır Makinesi 4E Hata Kodu ve Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Samsung marka çamaşır makinelerinin vermiş olduğu 4e hata kodunun ne demek olduğu ve çözümünü anlatacağız.

Çamaşır makineleri öncelerden dijital ekrana sahip değildi bu yüzden bir hata olduğunda sorunun ne olduğunu öğrenmek için tamirci çağırıyorduk. Fakat artık günümüzdeki makinelerin hemen hemen hepsi dijital ekrana sahip yani dokunmatik ekrana sahiptir ve bir sorun oluştuğunda ekranda hatayı belirtmektedir. Samsung çamaşır makinelerinde en çok verilen hatalardan birisi de 4e hatasıdır. Peki bu hata ne anlama geliyor ve sorunun çözümü nasıl yapılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Samsung Çamaşır Makinesi 4E Hata Kodu Nedeni ve Çözümü

Samsung çamaşır makinelerinde 4e hata kodunu genelde çamaşır makinesinin su almasında sorun olduğu için vermektedir. Yani hatanın nedeni makinenin su almasında bir problem olmasıdır. Bu yüzden 4e hata kodu vermektedir. Büyük bir olasılıkla çamaşır makinesi alması gereken sudan az miktar su almış olacak ki bu hatayı vermiştir. Veya makinenin içerisine aldığı suyun azlığı ve çokluğu ile alakalı bir sorun olmuştur. Bu sorun belli bir süre devam ettiğinde ise LED veya LCD ekrana “4E Hata Kodu” şeklinde bir ibare gözükür. Peki bu hatanın çözümü nasıl yapılır şimdi onu söyleyelim.

4E hatasının çözümü için öncelikle makinenizi Duraklat ve Başlat tuşlarına basarak aç kapa yapınız. Bu durumda bir ihtimal düzelebilir. Eğer hata devam ediyorsa bu sefer su giriş çıkış yerlerini, su bağlantısını, vanayı vb. makinenin genel yerlerini kontrol ediniz. Lavabo ve makine bağlantısındaki yerler kirlenmiş olabilir bu yüzden su giriş/çıkışlarda sorun olabilir ve hatayı bu yüzden verebilir. Aynı şekilde su vanasının açık olduğundan ve suların doğru aktığından emin olmanız gerekmektedir.

4e hatasının çözümü ise bu şekilde yapılır. Eğer yinede hata alırsanız, sorunu çözemezseniz lütfen Samsung yetkili servisini arayınız. Samsung’un müşteri hizmetlerine “444 77 11” numarasından ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir