Sivilcelere İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sivilceler ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkar ve kabusumuz haline gelir. Sivilce dolu bir yüz psikolojimizi bozar. Görüntümüzün bozulması bizi sosyal ortamlarda gerer. Bir an önce sivilcelerden kurtulmak isteriz. Sivilcelerden kurtulmak için denemediğimiz yol kalmaz. Söylenen her uygulamayı uygulamakta ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Sivilcelerden zarar görmeden kurtulmanın en kolay yolu hiç kuşkusuz şifalı bitkilerdir. Uzmanlar sivilce tedavisi için şu bitkileri kullanmanızı tavsiye eder:

  • IHLAMUR: İltihap kapmış sivilceleri kurutur. 1 avuç ıhlamuru 1 litre su içinde kaynatıp sivilceli bölgeye sürün. Bu uygulamayı sivilceler iyileşinceye kadar uygulayın. Ihlamuru papatya ile karıştırırsanız sivilce izlerinden de kurtulabilirsiniz. Ihlamur ve papatyayı karıştırıp çay olarak içilmesi de sivilcelere iyi gelir.
  • ISIRGAN OTU: Isırgan cilt dostu bir bitkidir. Bu yüzden kozmetik sektöründe çok sık kullanılır. 1 bardak kaynamış su içine 3 tutam ısırgan otunu karıştırıp sivilce üzerine günde 3 defa sütün. Pamuk ile cildi tahriş etmeden yaptığınız bu uygulama kısa sürede sivilcelerden sizi kurtaracaktır.
  • LİMON SUYU: Limonun suyunu çıkartın. Pamuk yardımı ile limon suyunu sivilce üstüne sürün. Limon içinde yer alan asitler ölü hücrelerin temizlenmesini cildin arınıp güzel görünmesini sağlar. Limon cilt gözeneklerini temizler ve cilt lekesi oluşmasını engeller. Kaynayan su içine limon ekleyip buhar tedavisi yaptığınızda sivilcelerinize hoşça kal diyebilirsiniz. Uygulama bittikten sonra cildi soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 3 kere uygulamanız uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
  • ALOE VERA: Cildi temizleyen ve cilt lekelerini gideren aloe vera sivilcelerin baş düşmanıdır.
  • AMARANT BİTKİSİ: Bitki çayı olarak aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz amarant bitkisi sivilce tedavisinde çok etkili sonuçlar vermektedir.

Sivilcelere iyi gelen ve uzmanların tavsiye ettiği en iyi şifalı bitkiler bu şekildedir. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere. Herkese sağlıklı yaşamlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir