Samsung Galaxy Note 7’leri Geri Topluyor

Samsung geçtiğimiz günlerde tüm dünya üzerinde samsung galaxy note 7 satışlarını durdurdu.Bunun sebebi ise samsung galaxy note 7 lerin bazı kişilerde telefon bataryasının durduk yere patlaması oldu.

Evet yanlış duymadınız galaxy note 7 ler durduk yere patlıyor ve haliyle kullanılmaz bir şekile dönüşüyor.Bu da 1-2 kişide olmuyor.Şuana kadar onlarca kişide oldu diyebiliriz.Bu konu hakkında epey şikayet alan samsung telefon şirketi bu duruma bir son koymaya karar verdi.

Bunun üzerine galaxy note 7 satışlarını durdurdu ve tüm dünyada geri toplanmasına karar verdi.Büyük ihtimalle tüm note 7 leri toplayıp tekrar detaylı bir inceleme yapacaklar ve piyasaya tekrar sunacaklar.Tabii ki topladığı kişilere ve bataryası yanan kişilere ücretsiz geri iadesini yapacaklar diye düşünülüyor.

Bakın örnek bir fotoğraf atayım.

samsung galaxy note 7 patlaması

Gördüğünüz gibi samsung galaxy note 7 bataryası yanmış ve patlamış.Sonrasında ortaya çıkan görüntü bu olmuş.

Bu patlamadan sonra Allah’tan yaralanan vs. olmamış.O yüzden samsung telefonları kullanırken elbette dikkatli olmamız gerek ama yine de içiniz ferah olsun diyebilirim.

Türkiye’deki note 7 kullanıcıları telefonu geri iade etmek için aldığı yere gitmeleri gerekiyor.İster paranızı geri alabilirsiniz isterseniz de samsungun yeni bir modeliyle note 7 yi ücretsiz değiştirebiliyorsunuz.Ya da yeni note 7 için samsunga geri iade yaparak bir süre bekleyecekler.Samsung kısa bir sürede yeni telefonunuzu size iletebilir.

Herkese iyi günler dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir