Samsung SMS Mesajlarda Kelime Arama Nasıl Yapılır?

Selamlar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Samsung marka cep telefonlarında mesajlar bölümünde kelime aratması nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi bilgisayar üzerinden herhangi bir metin belgesinde veya word, pdf gibi belgelerde aratma yapmak için ctrl+f tuşunu kullanırız ve bulmak istediğimiz kelimeyi var mı yok mu diye aratırız. Fakat aynı özellik maalesef cep telefonlarında bulunmuyor. Daha doğrusu mesajlarda sms bölümünde aratma yaparken böyle bir kısayol yok. Ama samsung telefonlarda özelliklerden böyle bir aratma yapabiliyorsunuz. Şimdi mesajlarda arama nasıl yapılır resimler halinde onu anlatalım.

Mesajlarda (SMS) Kelime Arama Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle telefonun mesajlar bölümünü açıyoruz. Yani sms mesajlaşma uygulamasını açıyoruz. Ardından tuş takımından en solda bulunan tuşa basıyoruz. Yani samsung telefonların orta tarafında olan ana tuş var. İşte onun hemen bir solundaki dokunmatik olan tuşa basıyoruz. Yani ayarlar tuşu da diyebiliriz buna. Ona bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir menü seçenekleri çıkacaktır. Buradan da en üstteki “Arama” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi nasıl bilgisayarda ctrl+f yapınca arama kutusu açılıyor. Aynı şekilde burada da arama butonuna bastığınızda böyle bir kutu açılacaktır. Buradan hangi kelimeyi veya kelimeleri aratacaksanız kutuya onu yazınız. Biz mesela “merhaba” kelimesini arattık. Bakalım kaç mesajda merhaba kelimesi geçmiş onu görelim. Kelimeyi yazdıktan sonra en sağ alttaki aratma simgesine basıyoruz.

3-) Ardından aşağıda gördüğünüz gibi içerisinde “merhaba” kelimesi geçen sms mesajları listelenmiş oluyor. Bizde toplamda 27 tane mesajda içerisinde merhaba kelimesi geçmiştir. Bu şekilde aratmak istediğiniz kelimelerin hangi mesajlarda geçmiş olduğuna bakabilirsiniz.

4-) Bu anlatım Samsung Galaxy S4 mini cep telefonundan yapılmıştır fakat diğer samsung modellerinden de aynı yerden arama yapabilirsiniz.

Bu şekilde Samsung telefonlarda mesajlarda istediğiniz kelimeyi aratabilir ve o mesajı doğrudan açabilirsiniz. Mesela mesajlarda “Ahmet” adında birinden bahsedilmişti diyelim. Haliyle siz bu yöntemi kullanarak “Ahmet” kelimesini aratırsanız o mesajın tamamına ulaşmış olursunuz.

NOT = Aslında bu aratma yöntemi sadece Samsung telefonlarda vardır desek yanlış olur. Hemen hemen bütün akıllı cep telefonlarında (iPhone, Sony, Huawei vb.) bu özelliği bulabilirsiniz. Bu telefonlardan yine aynı mesajlar bölümüne girip özelliklere tıkladığınızda orada da “Arama” butonu görmeniz mümkündür.

Umarız yararlı olur. Konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan yazmayı unutmayınız. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir