Şevval Ayında Kılınacak Namazlar

Herkese merhabalar bu yazımda sizlere Şevval ayında kılınacak olan namazları paylaşacağım.Şevval ayı 2016 yılında 5 temmuz 2016 dan 3 ağustos 2016 tarihleri arasında olacaktır.Lafı uzatmadan bu tarihler arasında yani şevval ayında kılınacak olan namazlara geçelim.

Enes (Radyallahu Anh)’dan rivayet edilen bir hadisi şerifte Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur;

“Her kim Şevval ayı içerisinde gece veya gündüz 8 rekat kılar, her rekatında Fatiha Suresinden sonra 15 kere İhlas suresi okur, namazını bitirince 70 kere ‘Subhanallah’ deyip 70 kere de bana salavat okursa beni hak ile peygamber olarak gönderen Allah-u Te’ala adına yemin ederim ki Allah-u Te’ala o kişi için kalbine hikmet pınarları akıtır ve dilini hikmetle konuşturur, ayrıca Allah-u Te’ala ona dünyanın derdini ve devasını gösterir.

Yine beni hak ile peygamber olarak gönderen Allah-u Te’ala’ya yemin ederim ki her kim bu namazı tarif edildiği üzere kılarsa namazın son secdesinden başını kaldırmadan Allah-u Te’ala onun günahlarını bağışlar, öldüğünde ise affedilmiş bir şehid olarak vefat eder.

Hangi bir kul bu namazı seferdeyken kılarsa Allah-u Te’ala mutlaka ona istediği yere gidip gelmeyi kolay eder. Bu kulun borcu varsa Allah-u Te’ala borcunu ödettirir ve Allah-u Te’ala’dan bir isteği varsa onu yerine getirir.

Beni hak ile peygamber olarak gönderen Allah-u Te’ala yemin ederim ki hangi bir kul bu namazı kılarsa okuduğu her ayet-i kerimeye ve her harfine mukabil Allah-u Te’ala kendisine cennette bir mahrefe verir.”

Bunun üzerine “Ya Rasulallah Mahrefe de nedir?” diye sual edilince: “Cennetteki bahçelerdir ki, ağaçlarından bir ağacın altında atlı süvari 100 yıl dolaşır da o ağacı bitiremez.” buyurdu.

Kaynak=Lalegül Dergisi 18. sayı

Herkese iyi ilimler dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir