SGK-SSK Emekli Tahsis Numarası Nasıl Öğrenilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere SSK ve SGK emekli tahsis numarası nerede yazar ve nasıl öğrenilir onu anlatacağız.

Emekli maaşlarının ayın kaçta yattıklarını tam olarak öğrenmemiz için tahsis numarasının son rakamına ihtiyacımız vardır. Bu yüzden tahsis numarasını doğru bir şekilde öğrenmemiz gerekmektedir. Daha önceden buradaki yazımızda tahsis numarasına göre emekli maaşları ayın kaçında yatar onu anlatmıştık. Şimdi ise tahsis numarasını doğru bir şekilde en hızlı yoldan nasıl bulabiliriz onu anlatacağız.

Emekli Tahsis Numarasını En Hızlı Şekilde Öğrenme Yöntemi

Öncelikle tahsis numarasını e-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz. Fakat daha kısa yöntemi de mevcuttur. Şimdi maddeler halinde anlatalım.

Tahsis no sorgulama sitesi ==> uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

1-) Emekli tahsis numaramızı sorgulatmak için ilk önce “https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/” buradaki siteye giriyoruz. Başına www. koymadan açın diğer türlü hata verebiliyor.

2-) Siteye girdikten sonra sol tarafa T.C. kimlik numaramızı yazıyoruz. Sağ taraftan ise emekli olduğumuz seneyi seçiyoruz. Ardından “Evrak Ara” butonuna basıyoruz.

3-) Akabinde açılan sayfadan tahsis yazılı seçeneğin üzerine geliyoruz ve mouse ile üzerine basıyoruz yani açıyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi 4a tahsis yazısının üzerine bastığımızda bir alttaki resim karşımıza çıkacaktır.

4-) Yazının üzerine tıkladığımızda aşağıda gördüğünüz gibi detaylı bilgilerin bulunduğu bölüm karşımıza gelecektir. Burada sağ tarafta “Tahsis No” yazan kısımda tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz.

5-) Bu şekilde e devlete girmeden kolaylıkla tahsis numaranızı sorgulatabilirsiniz. Tabii ki e-devlet şifreniz vs. varsa e devlet üzerinden de sorgulatma yapabilirsiniz. Bu alternatif bir yöntemdir diyebiliriz. Sorgulatmasını yaptığımız site devletin resmi web sitesidir. Gönül rahatlığıyla sorgulatma yapabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle. Teşekkürler hayırlı çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir