Silkroad EU Cleric Buff Skilleri ve Özellikleri (Skillerin İsimleri ve Verdiği Bufflar)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda EU Wizard-Cleric skillerini ve hangi skil ne özellik veriyor onu anlatacağız.

Silkroad Online’da oynaması en zevkli çarlardan birisi de Wizard-Cleric veya Warrior-Cleric çarlarıdır. Özellikle kale savaşlarında cleric kullanan buffcılar çok önem taşıyor. Çünkü cleric sayesinde ölen bir çarı canlandırabiliyorsunuz ve takım arkadaşlarınıza birbirinden güçlü bufflar verebiliyorsunuz. Şimdi sizlere EU Cleric buffcıların kullanması gereken skilleri ve verdiği özellikleri anlatalım. Bu anlattıklarımız clericler için kullanılması gereken bufflardır. Bilmeyenler için rehber olarak eklemek istedik. Umarız beğenirsiniz. Şimdi skilleri, özellikleri ve isimleri yazalım.

SRO Buff-Cleric-Bless En Önemli Skiller ve Verdiği Güçlendirmeler

İlk olarak Buff Cleric skilleri kısmına girmek için oyundayken S harfine basıyoruz ve yukarıdan “Buff>Cleric” bölümünü açıyoruz. Ardından buradan istediğiniz skili kullanabilirsiniz.

Öncelikle arkadaşlar cleric buff skillerinden en önemlileri Str-İnt veren skiller ve Phy-Mag defans veren skillerdir. Bunlar 1 kişiye özel olarak verilebiliyor. Str-İnt ise maksimum 4 farklı kişiye verebilirsiniz. 140 levelde en fazla STR 51 ve INT 53 verilmektedir. Bu da buff verdiğiniz kişinin can ve mana değerlerini bir hayli yükseltir. Str ve İnt 30 dakika sürüyor. Yani skili 1 kere kullandığınızda 30 dakika boyunca o kişide aktif kalır.

Force Deity Lv 10 ==> STR 51 veriyor.

Mental Deity Lv 9 ==> INT 53 veriyor.

Diğer önemli ikili skill ise Phy ve Mag defans veren skillerdir. Onların isimlerini ve görsellerini de ekleyelim. Bu skiller 30 dakika sürmektedir.

Angel’s Body Lv 4 ==> Phy. def. pwr. 810 increase (Fiziksel defans 810 arttırır.)

Angel’s Soul Lv 3 ==> Mag. def. pwr. 1165 increase (Büyülü/zihinsel defans 1165 arttırır.)

Ayrıca bu skillerin bir düşük versiyonu da “Body Deity Lv 7” ve “Soul Deity Lv 6” olarak geçmektedir.

Gelelim en önemli buff skilimize. Meşhur Bless Spell skili gerçekten en faydalı en önemli yetenekler arasında yer alıyor. Bless Spell 45 saniye sürmektedir. Partideyken kullanırsanız tüm parti üyelerinde çalışır. Bu skill ile büyük bir kalkan savunması alırsınız ve kale savaşlarında kolay kolay yatmazsınız. Fakat 45 saniye sürüyor. Eğer partinizde 2-3-4 vb. cleric karakterler varsa 45 saniye bitince hemen diğer oyuncu tekrar bless basabilir. Böylelikle neredeyse sınırsız bless kullanabilirsiniz.

Bless Spell Lv 17 ==> Phy. def. pwr. 3141 increase + Mag. def. pwr. 5026 increase ==> (Fiziksel defansı 3141 yükseltir ve Büyülü defansı 5026 yükseltir.)

Bir diğer buff skili Holy Group Reverse’dir. Bu yenetek tüm parti üyelerinde aktif olur.

Holy Group Reverse Lv 2 ==> HP 11400 Recovery + MP 11400 Recovery (HP ve MP 11400 yenileme, iyileştirme veriyor.)

Gelelim Ress skiline. Oyunda bir kişi ölürse (yatarsa) onu kaldırmak için Ress skilini kullanmanız gerekiyor. Ress skilinin adı “Reverse Immolation Lv 2” olarak geçmektedir. Ölen bir kişiye kullanabilirsiniz. Kaldırmanın yanı sıra birçok buff da vermektedir.

Reverse Immolation Lv 2 ==> HP %100 Recovery + Fiziksel damage %75 + Magical damage %75 + Max HP %75 increase vb. birçok güçlendirmeler verir. Bu güçlendirmeler büyük ihtimalle 10 saniye sürmektedir. Çünkü “continuous hours 10 second” böyle yazıyor.

Tüm parti üyelerine basılabilen bir diğer skill ise God’s Spell skilidir. Bu yetenek 5 dakika sürüyor ve tüm parti üyelerine aynı anda basılabiliyor. Partideyseniz kesinlikle basmanız gereken bir skilldir.

God’s Spell Lv 2 ==> Weakening + Restriction + Curse vb. güçlendirmeler sağlıyor.

Yine çok önemli bir skill daha var. Onun adı da “Healing Orbit Lv 7” ‘dir. Bu skill 16 saniye boyunca parti üyelerinin canlarını sürekli yeniliyor. Gerçekten süper bir yetenek diyebiliriz. Çünkü mesela Medusa’ya gittiğinizde partinizdeki oyuncular taşa çevrilirse canları otomatikman azalıyor ve pot basamıyorlar. İşte bu durumda Buffer ortaya çıkıyor. Eğer siz healing orbit kullanırsanız Medusa’da taşa çevrilen oyuncuların canlarını yenilemiş oluyorsunuz ve onların ölmesini engellemiş oluyorsunuz.

Healing Orbit Lv 7 ==> HP 5247 Recovery + Mag atak %105 Reflect (Hp yani can oranını 5k civarında yeniliyor. Üstelik bu 16 saniye boyunca sürüyor. Bittiğinde tekrar kullanabilirsiniz.)

Şimdilik oyundaki en önemli buff skilleri bunlardır arkadaşlar. Sizlere kendi oluşturduğum yetenek skill setini göstereyim.

Dilerseniz sizler de bu şekilde dizerek parti oyuncularına hızlı buff sağlayabilirsiniz. Umarız faydalı olur. İyi eğlenceler dilerim. Bu arada STR-INT dediğim gibi maksimum 4 kişiye veriliyor (skillde sağ üstte gördüyseniz 4 yazar). Ek olarak str ve int verdiğiniz kişiler sizin yanınızdan uzaklaşırsa yetenekler iptal olmuş olur, skill bozulur. Yani bu buffların çalışması için yan yana durmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir