Silkroad Görev Penceresi Nasıl Açılır? SRO Tüm Görevlere Nereden Bakılır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda görev ekranı nasıl açılır, tüm görevlerin yer aldığı bölüm nerededir, klavyeden kısayol ile nasıl açılır onu anlatacağız.

Her online oyunda olduğu gibi Silkroad Online oyununda da oyun içi bazı görevler (quests) mevcuttur. Fakat SRO’da görevler biraz karışık olabiliyor. Çünkü görevlerin alındığı NPC’ler farklı bölgelerde ve haritadan ulaşması zor olabiliyor. İşte bu yüzden oyunda tüm görevlerin yer aldığı bir görev listesine, görev penceresine ihtiyaç vardır. Bu da oyun içinde mevcuttur. Tek bir ekrandan tüm görevleri görebilir ve haritada o görev nereden alınır inceleyebilirsiniz. Şimdi resimler eşliğinde SRO görev penceresi nasıl açılır? Tüm görevlerin yer aldığı kısım neresidir onu anlatalım.

Silkroad Online Tüm Görevlerin Yer Aldığı Bölüm Nereden Açılır? Haritadan Görevlere Nasıl Bakılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar oyun içerisinde tüm görevlere ulaşmak için klavyeden ‘H‘ harfine basıyoruz. Bu ekranda oyunda alınabilecek tüm görevler yer alıyor. Daha doğrusu kendi levelinize kadar açılmış olan tüm görevleri bu pencerede görebilirsiniz.

2-) H tuşu ile görev kılavuzunu açtıktan sonra üst menüden “Görev” kısmına girdiğinizde burada tüm haritalarda açılan kendi levelinize kadar açılmış olan tüm görevleri görebilirsiniz.

3-) Mesela burada yapmadığınız, henüz almadığınız görevler beyaz renkli çıkar. Fakat yaptığınız görevler siyah renkte olur. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi örneğin biz Donwhang haritasında yaptığımız ve yapmadığınız görevlere baktık. Aşağıda gördüğünüz gibi Hyeongcheon görevini yapmamışız. O yüzden o görev beyaz renkli oldu.

4-) Yapmadığınız görevin üstüne tıkladığınızda sağ üst tarafta dünya haritası simgesi çıkacak. Buna tıklarsanız görevi hangi NPC’den alabilirsiniz onu görebilirsiniz.

5-) Gördüğünüz gibi harita işaretine tıkladığımızda oyun bize bu görevi hangi NPC’den alabiliriz onu soru işareti simgesiyle gösteriyor. Soru işareti bulunan yere giderek bu görevi alabilirsiniz.

6-) Görevi aldıktan sonra klavyeden “Q” harfine basın. Burada tüm aldığınız görevlerin listesi çıkacak. Ardından aldığınız görevdeki slotlar, canavarlar haritada nerede bulunur onu öğrenmek için de yine küçük bir harita simgesi çıkacak ona tıklıyoruz.

7-) Küçük dünya simgesine tıkladığımızda aşağıda gördüğünüz gibi görevde kesmeniz gereken canavarlar haritada nerelerde bulunur sarı alanda oyun bizlere göstermiş olacak.

Kısacası görev listesine bu şekilde ulaşabiliyoruz ve görevlerimizi yapabiliyoruz. Yani oyundaki tüm görevlere ulaşmak için H harfine basıp Görev bölümüne giriyoruz. Aldığımız tüm görevleri görmek için de Q harfine basıyoruz. Kısacası görev rehberi bu şekilde diyebiliriz.

Bu şekilde oyun içerisindeki tüm görevlere göz gezdirebilirsiniz. İstediğinizi aktif edip görevleri yapabilir ve tamamlayabilirsiniz. Ödülünüzü de görevi aldığınız NPC’den alabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir