Silkroad (iSro) Thief ve Hunter Nasıl Olunur? Job Nasıl Seçilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da job sistemi nasıl açılır, hunter veya thief nasıl olunur görseller eşliğinde onu anlatacağız.

Silkroad’da ilk başlarda job seçenekleri 3 taneydi. Bunlar Hunter, Thief ve Trader olmak üzere 3 meslek seçimi yapılıyordu. Fakat sonradan Trader seçeneği kaldırıldı ve oyunda sadece Hunter ve Thief yer aldı. Önceden bu meslek seçimleri oyun içerisinde bir NPC’den yapılıyordu fakat şimdi oyuna girmeden giriş ekranında seçim yapılıyor. Oyunda Thief ve Hunter olarak job itemlerini takabilir ve ekstra güç sağlayabilirsiniz. Şimdi sizlere iSro’da hunter veya thief nasıl olunur, job mesleği nasıl seçilir onu anlatalım.

iSro Thief ve Hunter Nasıl Olunur? Job Nasıl Seçilir?

1-) Silkroad’da job seçimi yapmak için öncelikle oyun giriş ekranına giriyoruz. Çarımızı oyuna sokmadan önce aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sol üstte “Select Job” butonu var. Oraya tıklıyoruz. Normalde job seçimi önceden oyunun içerisinden yapılıyordu. Fakat yapılan değişiklikle birlikte iSro’da yani orijinal gerçek Sro’da oyuna giriş ekranından yapılmaktadır.

2-) Select Job butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. Buradan Hunter olmak istiyorsanız üstteki “Hunter” seçeneğini işaretleyin. Eğer Thief olmak isterseniz alttaki “Thief” butonuna basın. Ardından “Select” butonuna basıyoruz. Böylelikle oyunda job seçimi yapmış oluyoruz.

3-) Şimdi oyunu açıyoruz. Seçtiğimiz job için alias yani bir isim belirlememiz gerekiyor. İsim ayarlamak için hangi jobu seçtiyseniz onun NPC’sine gitmeniz lazım. Jangan’da job NPC’leri aşağıdaki haritadaki gibidir. Biz Thief seçtiğimiz için “Smuggler Chao” NPC’sine gittik. Siz eğer Hunter’ı seçtiyseniz “Trader Yusun” ‘a gitmeniz gerekecek.

4-) Job NPC’sine gittikten sonra 2. sıradaki “Create Alias” kısmını açıyoruz.

5-) Ardından burada kendinize özel Job ismi seçiyorsunuz. İsmini yazdıktan sonra “Check” butonuna basıp bu isim daha önceden alınmış mı alınmamış mı kontrol edebilirsiniz. Ardından “Confirm” butonuna basarak isminizi onaylayın. Sonrasında aynı NPC’den en üstteki yere tıklayıp job kıyafeti almanız gerekiyor.

6-) Job NPC’sinden en üstteki kısma girerek “Beginner Thief Outfit” job kıyafeti almanız gerekmektedir. Sonrasında bunu kıyafetlerinizin olduğu yere sürükleyin, yani bu itemi giyin. İtemi giydikten sonra karakteriniz şehir merkezine ışınlanacaktır.

7-) Job kıyafetini giydikten sonra karakteriniz job moduna geçmiş olacaktır. Aşağıda gördüğünüz gibi biz çarımızı Thief yaptığımız için çar Thief moduna geçmiş oldu. Ardından çarınızı kendi levelinizde kasarak job modunda level atlayabilirsiniz. Job lv kasmak için çarınızı kendi seviyesindeki slotlarda kasmanız gerekiyor. Eğer 1 levellik slotlarda kasarsanız exp gelmez.

Bu şekilde oyunda job seçili yapabilir, Hunter veya Thief ikisinden birisi olabilirsiniz. Ardından level kasarak job itemlerini takabilirsiniz. En düşük job item leveli 20 leveldir. Bu yüzden 20 olup minimum itemleri takmanızı öneririz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir