Silkroad Online Garment, Protector ve Armor Kıyafet Farkları Nedir?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda yer alan garment, armor ve protector kıyafetlerin ne işe yaradıklarını ve farkları nedir onları anlatacağız.

Silkroad Online oyununda karakterlerin giydiği 3 çeşit kıyafet bulunmaktadır. Bunlar Garment, Armor ve Protector‘dur. Daha doğrusu Çin karakterlerin giydikleri bu şekildedir. Aynı şekilde Avrupa karakterlerinin kıyafetleri ise Robe, Heavy Armor ve Light Armor bulunmaktadır.

Bu kıyafetlerden;

Çin garment Avrupa robe ile aynıdır.
Çin armor Avrupa heavy armor ile aynıdır.
Çin protector ise Avrupa light armor ile aynısıdır.

Peki bu kıyafetlerin farkları ne oluyor şimdi onu anlatalım.

Garment, Protector ve Armor Kıyafet Farkları

Arkadaşlar garment(robe) kıyafetler daha çok büyü defansı yani magical defans power sağlamaktadır. Bu yüzden bu garment setlerini büyü hasarı veren slotlara karşı veya büyü hasarı çıkartan karakterlere karşı (staff,nuker vb. gibi) giyerseniz daha az hasar alırsınız. Hatta pvp’lerde sırf staff’cılardan daha az hasar almak için kendilerine özel Garment veya Robe set dizenler mevcuttur.

Armor(heavy armor) kıyafetler ise fiziksel defans veren kıyafetlerdir. Yani armor kıyafetlerin physical defense power‘ı büyü defansından daha fazladır. Bu kıyafet seti ise daha çok yakından fiziksel hasar vuran karakterlere karşı veya slotlara karşı kullanılmaktadır. Oyunda fiziksel hasar vuran slot ve karakter daha fazla olduğu için oyuncular tarafından genelde armor set tercih ediliyor. Bu seti giyerseniz staff’cılardan çok hasar alırsınız. Ama warrior, glaive gibi fiziksel hasar vuran çoğu karakterden daha az hasar alırsınız. Çünkü dediğimiz gibi fiziksel defans gücü diğer 2 kıyafetten daha fazladır.

Son olarak protector(light armor) kıyafetleri ise bu 2 kıyafetin ortasında değer vermektedir. Yani ne büyü defansı ne de fiziksel defansı çok yüksek veya çok düşük. İkisinin de ortasında yer alıyor. Yani protector kıyafetlerinin fiziksel ve büyü defansı orta değerlerdedir diyebiliriz. Bu kıyafet tipi genelde karışık pvp yapanlar tercih ediyor. Mesela aynı anda hem warrior hem mage dalınca sizin de orta değerde bir kıyafet seçmeniz lazım gerekiyor. Bu yüzden aynı anda yani aynı kıyafette her iki fiziksel ve büyü defansınızın orta-yüksek değerde olmasını isterseniz protector kıyafetler tam size göredir.

Şimdi bu kıyafetlerin ortalama yüzdelik oranlarını paylaşalım;

Armor(heavy armor) kıyafetlerin magical defans powerı = 100x, physical defense powerı = 200x
Protector(light armor) kıyafetlerin magical defans powerı = 150x, physical defense powerı = 150x
Garment(robe) kıyafetlerin magical defans powerı = 200x, physical defense powerı = 100x

Ortalama olarak verdiği oranlar bu şekildedir. Yani biz örnek olması açısından yazdık zaten 100x 150x olarak orantıladık. Kısacası armorun phy. defansı en yüksek, garmentin mag. defansı en yüksek ve bu iki değerin orta olduğu kıyafet ise protector’dur.

Silkroad’daki kıyafet farkları bu şekildedir. Umarız yararlı olur. Herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir