Silkroad Online Stall Kurmadan Çevrimdışı (Offline) İtem Satmak

İyi günler dileriz. Bu yazıda sizlere Sro Online oyununda stall kurmadan offline şekilde item nasıl satılır, çevrimdışı stall nasıl kurulur onu anlatacağız.

Silkroad’a gelen en iyi geliştirmelerden birisi offline stall kurmaktır. Yeni gelen özellik ile iteminizi “Konsinye Merchant Juel” NPC’sine koyabilir ve 3 gün süreyle iteminiz pazarda kalabilir. Bu 3 gün içerisinde diğer oyuncular bu NPC’ye girerek sizin iteminizi görüp satın alabilirler. Yani 3 gün isterseniz çevrimdışı olun yine de iteminiz görünür ve satın alınabilir. Gerçekten ticaret bakımından çok iyi bir özelliktir. Normalde çok eski bir özellik büyük ihtimal çoğunuz biliyordur fakat yeni çıkan serverlarda oyunculara hatırlatma maksatlı böyle bir yazı paylaşmak istedik. Şimdi resimli şekilde offline stall nasıl kurulur hemen anlatalım.

Silkroad Online Çevrimdışı Stall Nasıl Kurulur?

1-) Çevrimdışı pazar açmak için öncelikle “Konsinye Merchant Juel” NPC’sine gitmemiz gerekiyor. Bu NPC Jangan, Hotan, Constantinople şehirlerinde bulunuyordu sanırım. Resmine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Buradan her türlü offline item alım satım yapabiliyoruz.

2-) Consignment Merchant Juel’e girdikten sonra solda 3 tane seçenek çıkacak. Buradan ortadaki yani 2. sırada olana giriyoruz.

3-) Ardından envanterimizden hangi itemi offline şekilde stala koymak istiyorsak o itemi buradaki boşluğa sürüklüyoruz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi itemin fiyatını girmemiz gerekiyor. Kaç paradan koyacaksanız onu yazın. Sonrasında Onayla butonuna tıklayın.

4-) Ardından itemimiz listeye eklenmiş oluyor. Aynı anda maksimum 10 item koyabilirsiniz. İtemleri koyduktan sonra “Kayıt” butonuna basıyoruz.

5-) Ardından oyun aşağıdaki gibi bir uyarı çıkaracak. Burada itemler en fazla 28 gün kalabilir. Sonrasında silinir uyarısı veriyor. Fakat itemlerin pazarda kalma süresi ise maksimum 3 gündür. Ama 28 gün sonra item tamamen silinmiş olur. Yani itemi kaybetmek istemiyorsanız 28 gün içinde geri envanterinize çekmeniz gerekiyor.

6-) Böylelikle oyunda açık olmasanız bile stalla item koymuş, itemlerinizi satmış oluyorsunuz. Bu sistemden iteminiz satın alınırsa oyuna girdiğinizde sağ aşağıda satıldı şeklinde bilgi mesajı verir.

Offline stall bu şekilde kurulmaktadır. Aynı zamanda konsinyedeki solda çıkan 3 seçenekten en üsttekine tıklarsanız başkasının sattığı itemlere göz atabilir ve satın alabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir