Silkroad Silk Yüklerken Epin Kod Geçersiz Hatası Veriyor, Çözümü Nedir?

Merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da silk yüklerken verilen “You have entered an invalid (16 digid) E-Pin or (8) digit serial number.” hatasının çözümü nedir onu anlatacağız.

Silkroad’da birçok farklı yöntemle hesabınıza silk yükleyebilirsiniz. En çok kullanılan silk yükleme yöntemlerinden birisi de epin kodu olarak web sitesinden yüklemektir. Epin kodunda mantık şöyle, siz aracı bir siteden silk alıyorsunuz. O site size 16 ve 8 haneli 2 kod veriyor. İşte bu kodları da resmi Joymax Sro sitesinde hesabınıza yüklüyorsunuz. Böylelikle o silk hesabınıza tanımlanmış oluyor. Fakat bazen aşağıda gördüğünüz gibi hata veriyor.

Eğer epin ile silk yüklerken karşınıza yukarıdaki reimdeki gibi “You have entered an invalid (16 digid) E-Pin or (8) digit serial number.” yani Türkçe’si ile “Geçersiz (16 haneli) bir E-Pin veya (8) haneli bir seri numarası girdiniz.” hatası veriyorsa bu durumda ilk yapmanız gereken şey gizli sekmeden siteye girip tekrar epin kodunu girmektir. Yani eğer böyle bir hata alırsanız ilk olarak gizli sekmeyi açın, ardından “www.joymax.com/silkroad” resmi Sro adresine girin ve hesabınıza giriş yapın. Sonrasında tekrardan epin ile yükleme kısmına gelip kodları girin. Bu sefer sorun düzelecektir ve silk hesabınıza yüklenecektir.

Bizzat bizim başımıza geldi ve gizli sekmeden siteye girip kodu yazdığımızda sorun düzeldi arkadaşlar. Yani bazen bilgisayar cachelere (önbelleğe) takılmış olabiliyor. Bundan dolayı endişe etmenize gerek yok. Eğer güvenilir bir siteden silk aldıysanız zaten o size tanımlı olarak gelir. Yapmanız gereken ilk şey dediğimiz gibi gizli sekmeden siteye girip öyle epin kodunu girmektir, bu şekilde silk gizli sekmeden yapınca yüklenir. Bu durumda büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Eğer yine de hata verirse bu durumda silki satın aldığınız sitenin destek bölümüne yazın. Eğer güvenilir bir siteyse sizlere yardımcı olurlar, hatta belki yeni bir kod bile verebilirler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir