Silkroad’da Açık Olmayan Birine Nasıl Mesaj (PM) Gönderilir?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Silkroad online oyununda bir kişiye aktif olmasa bile nasıl mesaj gönderilir onu anlatacağız.

Silkroad’da bildiğiniz gibi online yani aktif olan kişilere chat kısmından başında $ bu şekilde dolar işareti koyarak ve kişinin nikini yazarak pm iletebiliyoruz. Yani örneğin “DaReDeViL” nikinde birisi var diyelim. Bu kişiye pm yollamak için yapmanız gereken;

  • $DaReDeViL yazıp 1 boşluk bırakmak ve mesajını yazmaktır.

Ama bu kişi açık olmazsa yani oyunda online olmazsa ona pm gönderemezsiniz. Hata alırsınız. Ama kesinlikle kendisine mesaj göndermek istiyorsanız bu oyun içerisinde mümkündür. Oyunda e-posta sistemi yani mesaj yollama sistemi vardır. Şimdi açık olmayan bir kişiye oyun içerisinde nasıl mesaj gönderilir onu anlatalım.

SRO Açık Olmayan Kişiye Nasıl Mesaj Atılır?

1-) Öncelikle bir kişiye mesaj yollamak için oyun içerisindeyken klavyeden “U” harfine basıyoruz. Ardından sol taraftaki 2 butondan alttaki butona yani “Community” kısmına basıyoruz.

2-) Akabinde üstte bulunan 3 menüden en sağdaki olan “Msg box” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında ise aşağıdan “Send msg” butonuna basıyoruz.

4-) Buradan ise kişinin nikini üst tarafa yani “To” kısmına, mesajı ise alttaki kısma yazıyoruz. Ardından mesajı karşı tarafa yollamak için “Send msg” butonuna basmamız gerekiyor.

5-) Böylelikle o kişiye oyunda açık olmasa bile mesaj göndermiş oluyoruz. Aynı şekilde mesajı alan kişi bu kısma girerek mesajı okuyabilir veya silebilir. Sizler de yolladığınız veya karşı taraftan aldığınız mesajları silebilirsiniz. Çünkü mesaj kutusunda 20 taneye kadar mesaj tutma hakkınız vardır.

Bu şekilde oyun içerisinde başka birine mesaj yollayabilirsiniz. O da oyuna girince aynı yere girip mesajınızı görebilir ve okuyabilir. Böylelikle karşılıklı mesajlaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir