Silkroad’da İtemi PM ile Linkli Şekilde Gösterme Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad’da itemi pm ile linki şekilde karşıdaki kişiye gönderme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Silkroad’da çok eskiden bir kişiye item göstermek için ya stala item konulurdu ya da trade atılıp öyle gösterilirdi. Fakat sonradan yapılan yenilikle birlikte artık itemin linkini pm ile karşıdaki kişiye gönderebiliyorsunuz ve bu sayede o kişi itemi görmüş oluyor. Aynı şekilde global chat ile de itemi tüm herkese gösterebilirsiniz. Oyuna yeni başlayan bazı oyuncular bunun tam olarak nasıl yapıldığını bilemeyebiliyor. Sizler için kısaca anlatmak istedik.

SRO’da İtemi Linki Şekilde PM veya Global ile Göstermek

1-) Oyunda itemi linklemek için öncelikle pm atacağınız kişiyi $NickName şeklinde yazın ve bir boşluk bırak.

2-) Ardından envantere gelip hangi itemi gösterecekseniz onun üzerinde CTRL tuşuna basılı tutarak mouse ile sol tık yapın. Fakat burada dikkat etmeniz gereken husus şu, eğer item üzerinize takılıysa onu çıkartmanız lazım yoksa pm gönderilmez.

3-) Ctrl’ye basılı tutup mouse ile iteme 1 kere sol tık yaptığınızda otomatikman itemin linki pm de görünecektir. Ardından enter tuşuna basarak item linkini karşı tarafa gönderebilirsiniz. Dediğimiz gibi itemin envanterde olması gerekiyor. Üzerinize takılıysa çıkartıp öyle gönderin.

4-) Böylelikle o kişi aşağıdaki gibi linkin üstüne gelince itemi görmüş olacaktır.

5-) Bu şekilde global da atabilirsiniz. Ek olarak eğer guild veya pt chatinden item linki göndermek istiyorsanız bu durumda (büyük ihtimalle) premiumlu olmanız gerekiyor. Yani hesabınız preli değilse sadece pm ve globaldan item linki gösterebilirsiniz. Eğer hesap preli ile tüm her yerden bu şekilde itemlerinizi gösterebiliyorsunuz.

Bu şekilde itemi karşıdaki kişiye veya kişilere kısa yoldan gösterebilirsiniz. Teşekkürler keyifli oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir