Sınava Giriş Belgesi Renkli mi Renksiz mi Olmalı? Renksiz Belge Geçerli mi?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere sınava giriş belgesi renkli mi yoksa renksiz mi olmalı hakkında detayları paylaşacağız.

Sınava girişte sınava giriş belgesini yanımızda götürmemiz gerekiyor. Sınav giriş belgesi renkli olabileceği gibi renksiz de olabiliyor. Çünkü kırtasiyelerde yazıcıdan bu belgeyi renksiz de çıkartabiliyoruz. Sonuçta renkli bir belge daha fazla ücret tutmaktadır. Bundan dolayı birçok öğrenci daha uygun olan renksiz belge çıkartmak istiyor. İşte bu yüzden renksiz sınav belgesi sınava girişte geçerli olur mu, renksiz sınav belgesini görevliler kabul eder mi merak ediliyor. Şimdi konu hakkında ayrıntıları sizlere aktaralım.

Sınava Giriş Belgesi Renksiz Olsa Olur mu? Renkli Olması Şart mı?

Sınava giriş belgesinin renkli veya renksiz olması farketmemektedir. Yani sınava giriş belgeniz renkli de olabilir aynı şekilde siyah beyaz (renksiz) de olabilir. İkisi de geçerlidir. Sizler için konu hakkında bir kanıt bulduk, onun görselini aşağıya ekleyelim. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ÖSYM’nin resmi duyurusunda “bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktıları” şeklinde bilgi bulunuyor. Yani buradan da anlıyoruz ki ÖSYM’nin herhangi bir sınavına gireceğiniz zaman sınava giriş belgesinin renkli olmasına gerek yok. Siyah beyaz yani renksiz çıktılı belge ile de sınava girebilirsiniz.

Kısacası sınava giriş belgesinin renkli olmasına gerek yoktur, renksiz (siyah beyaz) belge de geçerlidir. Yani belgeyi siyah beyaz renksiz şekilde yazıcıdan çıkartıp sınava öyle girebilirsiniz. Sonuçta kırtasiyelerde veya fotokopicilerde renkli çıktı daha pahalıdır bu bakımdan boş yere fazladan para vermeye gerek yok. Boş yere fazla para vermemek için sınava giriş belgemizi siyah beyaz (renksiz) olarak çıkartabiliriz. Dediğimiz gibi ÖSYM’nin resmi sitesine de baktığımızda bu belgenin renkli veya renksiz olmasında herhangi bir farkın olmadığını görüyoruz. Yani siyah beyaz (renksiz) giriş belgesiyle de sınava girebilirsiniz, güvenlik sınava alır. Aynı şekilde renkli belgeyle de alır. Herkese sınavlarda başarılar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir