Siteye Müzik Çalar Uygulaması ve Kodları Ekleme

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere sitenize girdiğinizde arka planda nasıl müzik çalar onun kodlarını paylaşacağız.Ek olarak bir site sayesinde ücretsiz müzik çalar nasıl oluşturabiliriz onu anlatacağız.

Bazı sitelerde denk gelmiştirsiniz.Özellikle radyo ve müzik sitelerinde siteye girildiğinde arka planda müzik çalıyor.Peki bu sistemi kendi sitemize nasıl entegre ederiz şimdi sizlere onu anlatacağız.

Arkadaşlar sitenizde arka planda müzik çalmasını istiyorsanız bunun 2 yolu vardır diyebiliriz.

1-) Öncelikle sitenize html kod ekleyerek müzik çalmasını sağlayabilirsiniz.Aşağıdaki en basit kod halidir src=”” kısmında hangi müziğin çalınmasını istiyorsanız onun yolunu yazıyorsunuz.

Ek olarak aşağıdaki kodu da sitenize ekleyerek aynı şekilde src=”” kısmında uzantıyı değiştirip istediğiniz müziği ekleyebilirsiniz.Dilerseniz src=”muzik.mp3″ yaparak kendi bilgisayarınızdaki müziği de ekleyebilirsiniz.

2-) İkinci yöntem olarak bir site sayesinde sitenizin en üst kısmına müzik çalma eklentisi ekleyebilirsiniz.Öncelikle buradaki siteye giriyoruz.Linki açamayanlar için site adresi “scmplayer.co” ‘dur.Ardından ana sayfada bulunan aşağıdaki kısma geliyoruz ve sitemizde nasıl görünmesini istiyorsak müzik çalar eklentimizi ona göre seçiyoruz.Ardından “Next” butonuna basıyoruz.

Sonrasında hangi müzikleri gireceksek onun url’lerini ekliyoruz sırayla.Ardından yine ilerki sayfaya geçiyoruz.

Sonrasında yine müzik çalar ayarlarımızı yapıyoruz.Son olarak “Done” butonuna basıyoruz.

Burada karşımıza kodlar çıkacaktır.İşte bu kodları sitemizin <body> </body> kodları arasına ekliyoruz.”Right under” yani tam altına eklenmesi gerekiyor diyor.Sanırım <body> kodunun tam altına eklecektir.

İşlem bu kadardır.Son olarak müzik çalarımız sitemizde üst tarafta aşağıdaki gibi görünecektir.Siteye giren kişi de durdur başlat butonlarına basarak müziği dinleyebileceklerdir.

Bu kodlar her türlü platformda çalışmaktadır.Blogger, wordpress, opencart vb. farketmez.

Umarız faydalı olur.Bu şekilde sitelerinize müzik çalar uygulaması ekleyebilirsiniz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir