Skype Bölünmüş Görünüm Modu Nedir? Nasıl Açılır ve Kapanır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Skype’da bölünmüş görünüm modu ne demektir ve nasıl aktif-pasif yapılır onu anlatacağız.

Skype’a geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik geldi. Bu özelliğin adı bölünmüş görünüm modu‘dur. Bu mod skype’da görüşme yaparken özel chat ekranı açmasını sağlıyor. Yani diyelim ki aynı anda 2 farklı kişiyle görüşüyorsunuz. Bu özelliği aktif ettiğinizde bu iki kişinin chat ekranı ekrana bölünmüş olarak gelmiş oluyor. Böylelikle aynı anda hem birinin hem diğerinin konuşmasını görebiliyorsunuz. Şimdi maddeler halinde bu özelliği nasıl açabilir veya kapatabiliriz onu anlatalım.

Skype Bölünmüş Görünüm Modu Açma ve Kapama

1-) Skype’da bölünmüş görünüm modu özelliğini açmak için öncelikle sol üstteki profil resminin ve isminin sağında bulunan 3 nokta “Ayarlar” işaretine basıyoruz.

2-) Ardından “Bölünmüş görünüm modunu etkinleştir” butonuna basıyoruz.

3-) Bu sayede yeni özelliği açmış oluyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi modu aktif ettiğimiz için ekran küçülmüş yani bölünmüş oldu.

4-) Örneğin 2 farklı kişinin konuşmasını açtığımızda aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi chat kısmı farklı farklı sekmelerde açılmış oluyor. Böylelikle aynı anda birden fazla kişiyle konuşmuş olabileceksiniz ve mesajlaşma ekranını aynı anda görebileceksiniz.

5-) Son olarak eğer bu özelliği kapatmak isterseniz yine üstteki 3 nokta işaretine basıyoruz. Bu sefer de “Bölünmüş görünüm modunu devre dışı bırak” seçeneğini seçiyoruz.

6-) Sonrasında otomatikman bu özellik kapanmış oluyor. Açmak isterseniz yine aynı şekilde ayarlara tıklayarak açabilirsiniz.

Bu şekilde bölünmüş görünüm modunu aktif yapabilir veya kapatabilirsiniz. Bu yeni özellik sayesinde Skype eski popülerliğine geri dönmek istiyor gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi yenilikler gelecek hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir