Blogger’da Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Blogger’da profil resmi değişikliği nereden yapılır onu anlatacağız.

Blogger, Google’nin ücretsiz web sitesi servisidir. Blogger.com‘a girerek kendinize ait bir web sitesi oluşturabilir ve içerik ekleyebilirsiniz. Üstelik .com domaininiz varsa blogger’a bağlayabilir ve sınırsız hosting olarak ücretsiz kullanabilirsiniz.

Blogger sitelere özel herkesin kendisine ait profili mevcuttur. Bu profil Google gmail ile karıştırılmamalıdır. Bu yüzden blogger profilinin resmi gmail resmiyle aynı olmuyor. Onu farklı yerden değiştirebiliyoruz. Şimdi lafı fazla uzatmadan maddeler halinde blogger’da profil fotoğrafı nereden değiştirilir onu anlatalım.

Blogger’da Profil Resmi Değişikliği Nasıl Yapılır?

1-) Porfil resmini değiştirmek için öncelikle “www.blogger.com/edit-profile.g” bu adrese yani buradaki siteye giriyoruz.

2-) Ardından sayfanın aşağısına geliyoruz ve “Profil Fotoğrafı” bölümünü buluyoruz. Buradan “Dosya Seç” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından bilgisayardan resmi yüklüyoruz. Veya webden link varsa onu aşağıya ekleyebilirsiniz. Resmi yükledikten sonra sayfanın en altındaki “Profili Kaydet” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle blogger profil resmimizi değiştirmiş oluyoruz. Artık blogger veya blogspot sitelerde profil resmimiz görünmüş olacaktır. Ayrıca bu alandan var olan profil resminizi değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde blogger siteler için profil resminizi değiştirebilir yeni resim ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle herkese iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir