Slack’te Özel Emoji Oluşturma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Slack’te özel emoji nasıl oluşturulur, kendi emojinizi nasıl yapabilirsiniz onu kısaca anlatacağız.

Slack mesajlaşma uygulamasında kendinize özel emojiler oluşturabiliyorsunuz. Slack en iyi ofis içi mesajlaşma, chatleşme uygulamalarından birisidir. İnternet üzerinden kullanılabildiği gibi program üzerinden de kullanılabiliyor. Slack’te birçok emoji bulunmaktadır. Hatta kendinize özel emoji de oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere Slack emoji yapma nasıl yapılır onu gösterelim.

Slack Özel Emoji Oluşturma Nasıl Yapılır?

1-) Slack’te özel emoji oluşturmak için öncelikle herhangi bir konuşma yeri açıyoruz. Yani bir kişiyle mesajlaşma ekranını açıyoruz. Ardından mesaj yazma kısmının altındaki “Emoji” görseline basıyoruz.

2-) Sonrasında burada alt tarafta “Add Emoji” butonu çıkacak, oraya basıyoruz.

3-) Akabinde burada “Upload Image” kısmı gözükecek. Ona tıklayarak bilgisayardan istediğimiz resmi buraya upload ediyoruz. Yüklenen resmi 128 kb ‘dan daha az olması gerekiyor. Boyutları aslında farketmez fakat daha güzel gözükmesi için kare resim yükleyebilirsiniz. Çünkü dik veya uzunlamasına resim yüklerseniz emojiniz biraz bozuk gözükür. Kısacası oluşturacağınız emojiyi buradan Slack’e yükleyebilirsiniz.

4-) Resmi yani oluşturacağınız emojiyi yükledikten sonra isim vermeniz gerekiyor. Tabii isim verince 2 tane iki nokta üst üste içerisine yazmanız lazım. Yani diyelim ki İcardi’nin emojisini yapacaksınız. Bu durumda emoji adına “:icardi:” yazabilirsiniz. Haliyle Slack’te bu şekilde yazdığınızda direkt İcardi’nin emojisini yapmış olursunuz. Sonrasında “Save” tuşuna basıyoruz.

5-) Ardından emoji bölümüne geldiğimizde aşağıda gördüğünüz gibi oluşturduğumuz İcardi emojisi çıkmış oluyor.

6-) Böylelikle dilediğiniz resmi yükleyip emojiye çevirebilirsiniz.

Bu şekilde Slack özel emoji oluşturabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir