Spam Yapan Siteyi Google’a Şikayet Etme

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere spam yapan siteleri Google arama motoruna şikayet etmeyi nasıl yaparız onu anlatacağım.

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte kendi emeğiyle site yapıp kazanç sağlayan insanların yanı sıra spam yaparak google ve diğer arama motorlarını kandırmaya yönelik siteler açan kişiler de arttı.Google bazen bu spam yapanları tespit edip sitelerini arama motorlarından silebiliyor.

Lakin bu her zaman geçerli olmuyor sonuçta internet dünyasında milyonlarca web sitesi var.Google hangi biriyle uğraşacak.Google illaki eninde sonunda spam yapan siteleri tespit edip cezasını veriyor ama bunu hızlandırmak bizim ellerimizde.

Spam yapan siteleri google’ın sunmuş olduğu servisle şikayet edebilirsiniz.Böylelikle sizlerin şikayetleri sayesinde bu spam yapan siteler daha hızlı ceza almış olabilecek.Peki spam yapan siteleri nasıl ve nereden şikayet edebiliriz şimdi onu öğrenelim.

Spam şikayeti için gireceğimiz site burasıdır = www.google.com/webmasters/tools/spamreport

Şimdi anlatıma geçelim.

Öncelikle arkadaşlar buradaki siteye(yukarıda verdiğimiz siteye) giriyoruz.Ardından burada bazı seçenekler var.Şikayet edeceğiniz site hangi kategoriye giriyorsa ona tıklayın.

Ben örnek olarak “Webspam bildir” butonuna tıkladım.Buradan boş yerleri doldurarak spam yapan siteyi şikayet edeceğiz.

İlk kutuya sitemizin spam yaptığı sayfanın linkini yapıştırıyoruz.Sonrasında arama motorunda spam olan yeri belirtiyoruz.Mesela diyelim ki yemek tarifi sitesi var.Bu yemek tarifi sitesi “fb-gs maç özeti izle” diye bir sayfa açmış.İşte bu spam olduğu için bunu belirtmemiz gerekiyor.Sonuçta yemek tarifi sitesinde maç özetinin ne işi var.

Ardından ek ayrıntılar kısmını da dolduruyoruz ve en sonunda “Webspam bildir” butonuna basıyoruz.

İşte işlem bu kadardır arkadaşlar.Spam yapan bir siteyi google’a bu şekilde şikayet edebiliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir