SRO “An unknown error occured while checking for a mBot update” Hatası Çözümü

Silkroad’da mbot açmak isteyenler bazen “An unknown error occured while checking for a mBot update” hatası ile karşılaşabiliyor. Bu hata her ne kadar mbot’un güncellenmesi gerekir şeklinde çevrilse de bu durumun güncelleme ile hiçbir alakası yoktur. Yaptığımız araştırmalara göre Sro’da “An unknown error occured while checking for a mBot update” hatasının çözümü tamamen bilgisayarın virüs algılamasından dolayı kaynaklanıyor. Daha doğrusu mbot virüs programları açıkken maalesef çalışmıyor. Bundan dolayı bu hatanın giderilmesi için virüs korumalarını tamamen kapatmamız gerekmektedir.

Öncelikle hatanın ekran görüntüsünü paylaşalım:

Gördüğünüz gibi arkadaşlar mbotu başlatırken bu şekilde “An unknown error occured while checking for a mBot update” hatası alabiliyoruz. Fakat endişe etmenize gerek yok hatanın çözümü oldukça basittir. Şimdi kısaca anlatalım.

An unknown error occured while checking for a mBot update hatası çözümü:

Arkadaşlar hata tamamen virüs programından dolayı verilmektedir. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir virüs programı varsa korumasını pasif yapmanız gerekir, yani virüs korumayı kapatmanız gerekiyor. Maalesef mbotu çalıştırmak için virüs programını kapatmalısınız. Dediğimiz gibi mbot virüs programı koruması aktifken açılmaz hata verir.

Eğer bilgisayarınızda virüs programı yoksa o zaman Windows’un kendi virüs korumasını pasif yapmanız gerekiyor. Yani ilk olarak başlat menüsünden veya arama kısmından (Windows 10 bilgisayarlar için) “Virüs ve tehdit koruması ayarları” bölümünü açın. Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi “Gerçek zamanlı koruma” bölümünü açık değil de kapalı yapmalısınız.

Bu alanı kapattıktan sonra artık mbotu sorunsuzca açabilirsiniz. Mbot “An unknown error occured…” hatası da almazsınız. Fakat her ihtimale karşı virüs ve tehdit koruması ayarlarındaki tüm yerleri pasif yapın yine hata verirse ki vermez büyük ihtimalle, o zaman windows güvenlik duvarını da kapatmanızı tavsiye ederiz. Fakat buna gerek yok yukarıdaki işlemi yaptığınızda mbot hata vermeden açılacaktır.

Ek olarak bu işlemi Windows 10 bilgisayarlar için anlattık. Fakat Windows 7, Windows 8, Windows Vista vb. işletim sistemlerinde de aynı şekilde virüs korumasını kapatarak Sro mBot’u hata almadan çalıştırabilirsiniz. Yani eğer bilgisayarınız Windows 7 ise bu sefer “Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik” kısmına girerek virüs korumasını kapatabilirsiniz ve böylelikle mbotu açmış olursunuz.

YORUMLAR

  1. arkadaşlar virüs programıyla falan alakası yok. kapatsanız da bu hatayı alacaksınız. ben sadece electus mbotta bu hatayı almıyorum. hatayı alanlar electus mbot indirip kullansın.

    1. Hocam bizzat bizde bu şekilde çalışmıştı. Ama sizin dediğiniz yöntemle de olabilir tam bilmiyorum kullanmadım hiç.

      1. [email protected] joysro mbotu felan hepsini denedim guvenlik duvarini kapattım veri yurutmesini felan hepsini yaptm ayni hatayi aliyorum destek olabilrmisiniz varsa mbotu mailime gonderme imkaniniz varmi

  2. Denemedigim yontem kalmadi ayni hatayi aliyorum yardimci olabilirmisiniz

    1. Hocam bende de bu hatayı veriyordu yazıdaki gibi yapınca düzelmişti. Güncel durumu bilmiyorum fakat botu silip en baştan yeniden yükleyip açabilir misiniz. Birde sadece virüs programı değil, normal Windows güvenlik duvarını vs. de kapatmanız gerekiyor yoksa yine hata verir. Birde vpn açıksa onu da kapatın belki ondan da olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir