SRO Guild Fortress War (Kale Savaşı) Rütbeleri ve Özellikleri Nelerdir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad’da kale savaşı rütbeleri nelerdir onları anlatacağız. Commander at fortress war, Deputy commander at fortress war, Fortress war administrator, Production administrator, Training administrator ve Military engineer ne demektir kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Silkroad Online’da bir Guild Hotan, Jangan, Bandit veya Constantinople kalelerini alınca guild ambleminin yanında logo çıkar. Ayrıca guildde verilen yetkiler parantez içerisinde oyuncunun guild ismi yanında görünür.

Örneğin yukarıda gördüğünüz gibi Hotan kalesinin sahibi bir guildde Deputy commander at fortress war rütbeli kişi böyle gözükmüş olur. Şimdi bu rütbelerin isimlerini, kaç kişi verilebilir onu ve anlamlarını yazalım.

Sro Fortress War (Kale Savaşı) Rütbeleri İsimleri ve Anlamları Nedir?

Silkroad’da Guild oyuncuları için toplam 6 rütbe bulunmaktadır. Bu rütbeler

  • Commander at fortress war
  • Deputy commander at fortress war
  • Fortress war administrator
  • Production administrator
  • Training administrator
  • Military engineer

şeklindedir.

Şimdi sırasıyla anlamlarını ve guildde max kaç kişi bu rütbeden olabilir onlar hakkında bilgileri yazalım.

1-) Commander at fortress war (Kale savaşında komutan) özellikleri:

“Commander at fortress war” guildin kurucusudur. Yani bu rütbe sadece 1 kişide olabilir o da guildi kuran kişidir. Bu rütbe başka kişiye verilmez. Dediğimiz gibi sadece guild sahibinde bulunur ve sağ tarafta parantez içinde yazar. Guild sahibi guild içerisindeki tüm yetkilere sahip kişidir.

2-) Deputy commander at fortress war (Kale savaşında komutan yardımcısı) özellikleri:

Bu rütbeye sahip olan kişi guilddeki en yetkili 2. kişidir. Deputy commander at fortress war “komutan yardımcısı” anlamına gelir. Bu rütbe maksimum 4 kişiye verilebiliyor. Dörtten fazla kişiye verilemiyor. Bu rütbe guild sahibinden sonra en yetkili kişidir. Bu rütbeye sahip kişiler savaş sırasında flag çıkartabilir, çadır kurabilir ya da kaldırabilir. Aynı şekilde çit de kurabiliyor. Kapıları açıp kapama da yapabilir.

3-) Fortress war administrator (Kale savaşı yöneticisi) özellikleri:

Bu rütbe komutanın sağ kolu olarak geçer. Kale savaşının yöneticisidir. Bu rütbe sadece 1 kişiye verilebiliyor. Bu rütbedeki kişi kale içerisindeki tüm yükseltmeleri yapabiliyor.

4-) Production administrator (Üretim yöneticisi) özellikleri:

Bu rütbe de aynı şekilde sadece 1 kişiye verilebiliyor diye biliyoruz. Bu rütbedeki kişi kale savaşı sonrasında NPC’de yer alan araç gereçlerin üretiminden sorumlu kişidir.

5-) Training administrator (Eğitim yöneticisi) özellikleri:

Bu rütbe de sadece 1 kişiye veriliyor. Eğitim yöneticisi olarak geçiyor fakat tam olarak hangi görevlerden mesul onu bilmiyoruz.

6-) Military engineer (Askeri mühendis) özellikleri:

Military engineer yani askeri mühendis rütbesi guild içinde en fazla 5 kişiye verilebiliyor. Bu rütbeye sahip kişiler kale savaşında kapı ve kuleleri yıkarlar. Ram ve capatultlarla birlikte yıkım işinden sorumludur. Guild içerisinde en fazla verilen rütbe budur. Maksimum 5 kişiye verilebiliyor.

Oyun içerisinde toplam 6 farklı rütbe bulunmaktadır. Guild sahibi dahil bir guildde toplamda 1 + 2 + 1 + 1 + 1 + 5 = 11 kişide rütbe olabiliyor. Yani diyelim ki 50 kişilik bir guild var. Bu guild içerisinde toplamda en fazla 11 kişide rütbe olabiliyor.

Guild rütbeleri bu şekildedir. Umarız yararlı olur. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir