Steam Yedeklenen Oyunları Geri Yüklemek

Bu yazımızda sizlere steam üzerinden yedeklenen oyunları tekrardan geri yüklemeyi anlatacağız.Umarız faydalı olur hemen anlatıma geçelim.

Öncelikle arkadaşlar steam’den yedeklediğimiz oyunların dosyasını “Bilgisayarım>C>Program Files>Steam>Backups” klasörüne atmamız gerekiyor.Eğer backups dosyası yoksa kendiniz oluşturmalısınız.

Ardından steam hesabımıza giriş yapıyoruz ve steam’ı açıyoruz.Sonrasında üst menüde bulunan “Steam” kısmına giriyoruz oradan da “Oyunları Yedekle ve Geri Yükle…” butonuna tıklıyoruz.

Ardından açılan kısımda “Yedekten geri yükle” butonuna basıyoruz ve ilerliyoruz.

Sonrasında ise Backups klasöründe oluşturduğumuz oyun dosyamızı göz at butonuna basarak seçiyoruz.Burada en başka oyunu backups klasörüne yapıştırırken klasör halinde olmasına dikkat edin.Yani rar,zip vb. şekilde olmayacak oyun klasör halinde olacak.

Aşağıda gördüğünüz gibi ben “Left 4 Dead 2” oyununun yedeklemesini yaptım.Sizler de hangi oyunu yedekleyecekseniz seçiyorsunuz ve aşağıdaki “Seç” butonuna basıyorsunuz.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Sonrasında oyunun boyutuna göre ortalama 5-10 dakika gibi bir süre steam dosyaları tarayacak ve oyununuzu hesabınıza otomatikman geri yükleyecektir.

Anlamadığınız noktalar varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.Herkese iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir