Sünger Bob Çizgi Film Karakterleri ve İsimleri

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Sünger Bob çizgi film karakterlerinin isimlerini paylaşacağız.

Sünger Bob ilk olarak 1999 yılında yayınlanan bir çizgi filmdir. Sünger Bob çizgi filminde birçok karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerin isimleri ve kim oldukları bazı genel kültür yarışmalarında, sınavlarda, vb. yerlerde soru olarak karşımıza çıkabiliyor. Bundan dolayı sizlerle tüm karakterlerin isimlerini, adlarını paylaşmak istedik. Şimdi sizlere Sünger Bob Kare Şort çizgi filminde yer alan tüm karakterlerin isimlerini yazalım.

Sünger Bob Çizgi Film Karakterlerinin İsimleri Nelerdir?

Sünger Bob çizgi filminde yer alan tüm karakterler ve isimleri şu şekilde:

 • SüngerBob KareŞort (baş karakter)
 • Bay Puff
 • Bay Yengeç
 • Bayan Puff
 • Istakoz Larry
 • İhtiyar Jenkins
 • Patrick Yıldız
 • Pearl Yengeç
 • Salyangoz Gary
 • Sandy Cheeks
 • Sheldon James Plankton
 • Squidward Dokunaç

Çizgi filmde yer alan ana karakterler bu şekildedir. Farklı karakterler de vardır fakat tüm bölümlerde yer alan ve akla ilk gelen ana karakterlerin isimleri bunlardır. Şimdi kısaca bu karakterlerin özelliklerini yazalım.

SüngerBob KareŞort (başrol karakter) ==> Sünger Bob çizgi filminin ana karakteri “Kareşort” ‘tur. Aslında bunu çoğu kişi Sünger Bob olarak biliyor. Fakat burada aslında Sünger Bob çizgi filmin adı ve bu karakterin ismi ise Kareşort yani İngilizcesi ile “SquarePants” olarak geçmektedir. Sünger Bob ana karakterin resmine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bay Puff ==> Çizgi filmdeki fener balığıdır. Bayan Puff’ın kocasıdır.

Bay Yengeç ==> Bay Yengeç, Yengeç restoranın sahibidir. Resmine aşağıdan bakabilirsiniz.

Bayan Puff ==> Sünger Bob çizgi filminde sürücü kursu öğretmenidir. Bay Puff’ın eşidir.

Istakoz Larry ==> Çizgi filmde yer alan bir ıstakozdur. Ana karakter değil ara karakter olarak geçmektedir. Bundan dolayı her bölümde gözükmez.

İhtiyar Jenkins ==> Çizgi filmde yer alan Jenkins her bölümde farklı yüzlerle görülmektedir. Bay Yengeç ve onun annesine yardım etmiştir. Çizgi filmdeki en yaşlı insanlardan birisidir.

Patrick Yıldız ==> Sünger Bob çizgi filminin ana karakterlerinden birisi de Patrick Yıldız’dır. Görüntüsüne aşağıdan bakabilirsiniz. Patrick Yıldız bir denizyıldızıdır. En iyi arkadaşı Sünger Bob’dur. Patrick Yıldız çizgi filmde genellikle TV izlemektedir.

Pearl Yengeç ==> Balina olan Pearl Yengeç çizgi filmde Bay Yengeç’in kızı olarak geçmektedir.

Salyangoz Gary ==> Çizgi filmde ana karakterlerden birisi olan Salyangoz Gary, Süngerbob’un ev hayvanıdır. Resmine aşağıdan bakabilirsiniz.

Sandy Cheeks ==> Çizgi filmde yer alan bir diğer karakter Sandy Cheeks’tir. Dahi bir sincap olan Sandy Cheeks, Süngerbob’un en iyi arkadaşlarından birisidir.

Sheldon James Plankton ==> Tek gözü olan plankton çizgi filmdeki en küçük karakterlerden birisidir.

Squidward Dokunaç ==> Süngerbob çizgi filmindeki bir diğer karakter ise Squidward Dokunaç’tır. Resmine aşağıdan bakabilirsiniz. Squidward, Yengeç restoranında kasiyer ve görevli olarak çalışmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir