TeamViewer Bilgisayar Açıldığında Otomatik Başlatma Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Team Viewer’ı PC açıldığında otomatik başlatma nasıl yapılır görseller eşliğinde onu anlatacağız.

TeamViewer dünya çapında en çok kullanılan uzaktan yönetim ve masaüstü paylaşım programıdır. Team Viewer’da karşıdaki bilgisayara otomatik bağlanmak için o bilgisayarda programı oto başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Yani diyelim ki 2 bilgisayarınız var ve bir bilgisayarınızdan diğerine teamviewer ile hızlı şekilde bağlanmak istiyorsunuz. İşte bu durumda diğer bilgisayar açık olduğunda programı otomatik başlatmak en mantıklısıdır. Çünkü program başlamadan maalesef uzaktan bağlantı sağlanamıyor. Haliyle PC açıldığında programı otomatik açarsanız karşıdaki bilgisayara açık olduğu süre boyunca anında hızlı şekilde bağlanabilirsiniz. Şimdi kısaca team viewer PC açıldığında otomatik nasıl kendiliğinden başlar onun yapılışını anlatalım.

TeamViewer PC Açıldığında Otomatik Kendiliğinden Açma Nasıl Yapılır?

1-) Team Viewer’ı başlangıçta çalışacak (açılacak) programlar arasına eklemek için yani bilgisayar başladığında otomatik açılmasını sağlamak için öncelikle sağ üst taraftaki “Seçenekler” butonuna basıyoruz. Yani aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi sağ üstteki dişli çark butonuna tıklıyoruz.

2-) Akabinde buradan sol menüden “Genel” kısmına giriyoruz. Burada üst taraftaki “TeamViewer’ı Windows ile birlikte başlat” seçeneğine tik işareti atıyoruz.

3-) Ardından aşağıdaki “Tamam” butonuna basıyoruz. Böylelikle Team Viewer bilgisayar başlatıldığında otomatikman başlayacaktır. Bunu yaptığınızda ve sabit bir şifre ayarladığınızda karşıdaki kişi sizin bilgisayarınız açık olduğu anda sabit şifreyle siz başında olmasanız bile bağlanabilecektir.

Bu şekilde TeamViewer’ı bilgisayar başladığında otomatik başlatabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir