TeamViewer’da Sabit ve Özel Şifre Oluşturma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere TeamViewer’da sabit ve kişiye özel şifre nasıl kurulur onu anlatacağız.

TeamViewer, bilgisayarlar arası bağlantı kurulmasını sağlayan en iyi programlardan birisidir. Eğer bir kişinin bilgisayarına bağlanıp düzenleme yapmak isterseniz TeamViewer programını kullanarak o kişinin bilgisayarına bağlanabilirsiniz. Mouse (fare) hareketi ile sanki o bilgisayardaymışsınız gibi gerekli ayarları yapabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsizdir.

Normalde TeamViewer’ı her açtığımızda program bizlere farklı ID ve şifre verir. Fakat her seferinde farklı şifreyle uğraşmamak için şifreyi sabitleyebilirsiniz. Şimdi sizlere maddeler halinde TeamViewer’da şifreyi hep aynı olacak şekilde ayarlama nasıl yapılır onu anlatalım.

TeamViewer’da Özel Şifre {Sabit Şifre} Oluşturma

1-) Öncelikle TeamViewer programını açıyoruz. Ardından üst menüden “Ekstralar > Seçenekler” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında sol menüden “Güvenlik” bölümünü açıyoruz. Ardından burada ise kişisel şifre kısmının altında “Şifre” ve “Şifreyi onayla” bölümleri yer alacak. Buraya kendimize özel oluşturmak istediğimiz sabit şifreyi giriyoruz. Yani sizin bilgisayarınıza bağlanan kişi sürekli bu şifreyle size bağlanabilecek, bu sayede her seferinde şifre değişikliğine gerek kalmayacak.

3-) İstediğimiz herhangi bir şifreyi oluşturduktan sonra “Tamam” diyoruz ve çıkış yapıyoruz. Böylelikle TeamViewer’da sabit bir şifre belirlemiş oluyoruz. Artık size bağlanan kişi her seferinde farklı şifreler girmek zorunda kalmayacaktır. Şifre her defasında aynı olacaktır.

Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir