Telefon Numarasından Kişinin Nerede Olduğunu Öğrenmek

Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere telefon numarasından istediğiniz kişilerin nerede olduklarını öğrenmek mümkün mü değil mi detaylı bir şekilde anlatacağım.Umarım faydalı olur.

Arkadaşlar böyle bir şey mümkün değildir yani telefon numarasından kişilerin nerede olduklarını tespit etmek(eğer polis tanıdığınız yoksa) imkansız diyebiliriz.Telefon numarasıyla konum bulunabilir elbette lakin internetten bulunmaz.Bu tarz gizli bilgiler anca polislerin elinde olur.Peki neden bulamayız şimdi detaylarına geçelim.

Öncelikle arkadaşlar şunu söylemek istiyorum.İnternette çeşitli sitelerde telefon numaraları yazıp kişinin nerede olduğunu haritadan gösteren bazı siteler varmış.Bunlara kesinlikle inanmayın arkadaşlar.Bu siteler tamamen yalandır.Bu sitelere girdiğinizde sizlerden telefon numarası istiyor ve bir tuşa basarak onaylamanızı istiyor.Sonrasında sizlere yalan yanlış şeyler gösteriyor arkadaşlar.

Mesela www.themobiletracker.com adında bir site var arkadaşlar.Bu site yabancı bir sitedir.Buraya girdiğinizde ülkenizi ve adresini bulmak istediğiniz kişinin numarasını yazınca karşınıza (söylemesi ayıptır +18) bir görsel çıkıyor.Tamamen aldatmaya yönelik açılmış bir sitedir.Bu siteye girip de numaranızı asla yazmayın.Çünkü numaranızı kendi veritabanlarına kaydedip kötüye kullanabilirler.

Şimdi gelelim asıl konumuza.Peki telefon numarasından internetten neden kişilerin yerini tespit edemiyoruz? Arkadaşlar bir düşünün böyle bir sistem olsaydı polislik diye bir şey kalır mıydı? Herkes polislik taslamaz mıydı? Yani böyle bir şeyin olmasına zaten devlet izin vermez.Şöyle söyleyeyim konum tespiti yapabilmek için zaten arama yaptığınız numaranın GPS’si açık olmak zorunda.Diyelim ki açık.Peki Turkcell,Vodafone,Avea ve Türk Telekom gibi şirketler numaraların konumlarını internete sızdırır mı sizce.Yada internetteki herhangi bir siteye satar mı bu bilgileri? Bir düşünün.Tabii ki hayır.Devlet buna izin verir mi sanıyorsunuz.

Belki deepweb platformlarında bu tarz bilgilere ulaşabilirsiniz.Lakin dediğim gibi google arama motoruna yazarak bu tarz bilgilere ulaşmak mümkün değildir.Bazı siteler vardır konum buluyoruz diye iddaa eden.Lakin bunlar tamamen yalandır.Amaçları sitelerine hit çekmektedir.Böyle bir şeyi mantıken düşündüğünüzde apaçık internete koymazlar.Diyelim ki koydular ücretsiz böyle bir hizmet olmaz.İllaki paralı bir şekilde müşterilerine hizmeti sunarlar.

Bunun yanında bazı kurumlar bu tarz hizmetleri verebilir ama sınırlı.Mesela bir site görmüştüm çocuk bakıcı adında bir site.Burada sanırım firma ile telefon şirketleri anlaşmış.Sisteme kayıtlı telefon numarasını cocuk-bakici.com adındaki siteye girerek canlı konumunu öğrenebiliyorsunuz.Lakin site şuan kapalı.

Son olarak konu yanlış anlaşılmasın.Telefon numaralarını kullanarak yer tespiti yapmak elbette mümkündür.Lakin benim demek istediğim bunu yapmak o kadar kolay değildir.Özellikle internetteki sitelerden bulmanız çok zordur.

Mesela üstte verdiğim siteye girdiğinizde böyle bir kısım karşınıza çıkıyor ve numarayı yazdığınızda sizi 10-15 saniye bekletiyor ve konumu bulmaya çalışıyor.Lakin sonrasında her seferinde bir bayan ve erkeğin ahlaksız görüntüsünü karşınıza çıkartıyor.Kısacası bu site şaka amaçlı bir sitedir ciddiye alıp numaranızı yazmayın.

Son olarak telefon numarasından yer tespiti yapmak için epey bir araştırma yapmanız gerekiyor.Ya da polis bir tanıdığınız varsa sizler için yer tespiti yapabilir.Diyelim ki telefonunuz çalındı ve numarasını girerek konum tespiti yaptırmak istiyorsunuz.Bunun için karakola gidip polislere ifade vermeniz gerekiyor.Sonrasında polisler sizler için yer tespiti yapacaklardır.

Umarım faydalı olmuştur.İnternette böyle çok sahte sitelere denk geldiğim için bu konuyu açma isteği duydum.Yanlışım olduysa affola.Herkese kolay gelsin iyi günler dilerim.

YORUMLAR

  1. o siteye numaramı girdim ne olacak şimdi

    1. Efendim girdiyseniz yapacak bir şey yok maksimum telefonunuza sürekli spam sms’ler gelir.Numaranızı kendi veri tabanlarına kaydetmiş olabilirler.Bunların dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum.Siz yine de bundan sonra böyle sitelere telefon numaranızı girmeyin ne olur ne olmaz.Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir