Telefon Ses Arttırma Nasıl Yapılır? (Uygulamasız iPhone Ses Artırma Yöntemi)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere iPhone telefonlarda ses arttırma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bazen telefonlardan az ses geliyor diye şikayetçi olabiliyoruz. Bu bakımdan telefonların sesini sonuna kadar açarız fakat yine de az ses gelebilir. İşte bunun için geliştirilen birçok yöntem, uygulama vardır. Bunlardan birisi de iPhone telefonlar için ses arttırma yöntemidir. Aşağıda anlatacağımız yöntemi uygulayarak iPhone cep telefonlarınızın maksimum sesini daha da yukarı taşıyabilir ve ses seviyesini arttırabilirsiniz. Bu yöntem şimdilik iPhone telefonlar için geçerli. Bu anlatacağımız yöntem Android telefonlarda çalışmamaktadır. Fakat benzer şekilde o modellerde de ses arttırma yöntemi bulursak ilerleyen yazılarımızda sitemize ekleyebiliriz. Şimdi anlatıma geçelim.

iPhone Telefon Ses Arttırma (Ses Yükseltme) Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle iPhone cep telefonumuzdan “Ayarlar” kısmına giriyoruz. Ardından “Müzik” kısmını açıyoruz. Müzik bölümü eski model iPhone’larda çıkmayabiliyor. Eğer telefonunuz iPhone 6 – iPhone 7 vb. eski modelse Müzik bölümü sizde açılmayabilir. Ama diğer yeni modellerde Müzik seçeneği çıkıyor.

2-) Müzik kısmına girdikten sonra “EQ” bölümünü açıyoruz. EQ Türkçe’si “Dengeleme” demektir.

3-) Son olarak EQ’ya girdikten sonra burada “Late Night” seçeneğini seçiyoruz. Yani Türkçe karşılığı ise “Geç Vakit Ayarı” demektir. Bu seçeneği seçtikten sonra telefonumuzun ses seviyesinde yükselme olacaktır.

4-) Geç vakit ayarını seçtikten sonra iPhone ses seviyesini arttırmış olursunuz. Ayrıca ses miktarını artırmak için bazı uygulamalar da mevcuttur. Fakat uygulamasız olarak bu yöntemle telefonun ses seviyesini yükseltebilirsiniz.

Bu şekilde iPhone telefonlarda ses arttırabilirsiniz. Ek olarak bu yöntem son model iPhone’larda çalışıyor. iPhone 6-7 ve önceki sürümlerde çalışmıyor diyebiliyoruz. Yani son iOS işletim sistemi ile gelen bir özelliktir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir