Telefondan Modemin Wifi Şifresini Değiştirme

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere telefonlardan modemin wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Bazı zamanlar bilgisayarımız bozulabiliyor, tamire gidebiliyor veya evde olmayabiliyor.İşte bu durumlarda evdeki internetimizin wifi şifresini değiştirmek için geriye bir tek akıllı cep telefonlarımız kalıyor.Bu cep telefonları sayesinde bilgisayar olmadan da wifi şifremizi değiştirebiliyoruz.Üstelik düşündüğünüzden de çok kolay bir şekilde.Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde telefondan modemimizin wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatalım.

1–) Öncelikle telefonumuzdan Ayarlar kısmına giriyoruz.Sonrasında aşağıdaki gibi Wi-Fi menüsüne giriyoruz.

2–) Ardından başlı olduğunuz wifiye basılı tutuyoruz.

3–) Basılı tuttuktan sonra “Ağ yapısını değiştirin” seçeneği gelecek.Ona basıyoruz.

4–) Sonrasında “Gelişmiş seçenekleri göster” diyoruz.

5–) Ardından İP ayarları kısmını Statik yapıyoruz.

6–) Sonrasında burada yer alan Ağ geçidi adresini internet tarayıcımıza giriyoruz.Bunu yapmamızın amacı modemimizin arayüzüne girip wifi şifresini değiştirmektir.O yüzden buraya girip ağ geçidi adresini öğrenmemiz gerekiyor.Bizim ağ geçidi “192.168.1.1” çıktı.Bu adres genelde aynı olabiliyor.Fakat bazen 192.168.1.2 de olabiliyor.Nadir ihtimallerde farklı adresler de olabiliyor.O yüzden en kesin çözüm bu şekilde girip öğrenmektir.

7–) Şimdi tarayıcımızı açıp ağ geçidi adresini buraya yazıyoruz ve siteyi açıyoruz.Sonrasında karşımıza kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecek.Burada kendinize ait internet firması neyse ona göre giriyorsunuz.Eğer bilmiyorum diyorsanız internet sağlayıcı firmanızı arayın ve modem arayüzüne girmem için kullanıcı adı ve şifrem nedir söylermisiniz diye ricada bulunun.Olmadı kendiniz deneyerek girin.Ttnet’in mesela kullanıcı adı admin ve şifre olarak ttnet yazdığımda arayüze girebiliyorum.Aynı şekilde sizler de admin-12345, admin-admin, veya ttnet-ttnet şeklinde denemeler yapın illaki birine girersiniz.

8–) Arayüze girdikten sonra aşağıda “Ağ Ayarı” yer alıyor.Ona tıklıyoruz.Tabii ki bu zyxel arayüzü.Yani benim modemin markası zyxel olduğu için böyle gözüküyor.Sizinki farklı modem olursa farklı arayüz olur.Fakat endişe etmeyin hepsinde hemen hemen aynı yerden oluyor.Buna benzer yerlere girip şifreyi değiştirebiliyorsunuz.Ağ ayarına bastıktan sonra “Kablosuz” kısmına giriyoruz.

9–) Sonrasında ise karşımıza aşağıdaki gibi ekran gelecek.İşte buradan da modemimizin wifi şifresini istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.Değişiklikten sonra “Uygula” butonuna basıyoruz ve işlemimiz tamamdır.

Telefonlarımızdan bu şekilde modem wifi şifremizi değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir