Tenda Modem Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Tenda markalı modemin wifi şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Tenda markası çok bilinmedik olsa da yine de en iyi 5 modemin arasına girmektedir.İnternetten araştırdığımıza göre tenda markalı modemler gayet beğeniliyor.Modem hakkında yorumlar vs. çok iyi.Bu yüzden de wifi şifre değiştirme konusunu açmak istedik.Daha önceden tp-link,asus,zyxel ve airties markalı modemlerin şifrelerini nasıl değiştirebiliriz onu anlatmıştık.

Şimdi de sizlere tenda markalı modemin wifi şifre değiştirmesini anlatacağız.Lafı uzatmadan maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar tarayıcımızdan “http://192.168.0.1/” adresini açıyoruz.Ardından kullanıcı adına “admin” ve şifre kısmına da kendi şifrenizi yazıyorsunuz.Eğer şifre oluşturmadıysanız daha önce genelde şifre “admin” olmaktadır.Ya da boş bırakıp girmeyi deneyin bazen böyle de giriş yapabiliyor.

2-) Eğer şifrenizi bilmiyorsanız modemi resetleyin(modemin arkasındaki küçük reset tuşuna 10 saniye basılı tutun modem kendiliğinden resetlenir.) ve ardından tekrar girip kullanıcı adı şifrenizi oluşturun.Eğer oluşturma bölümü gelmezse şifre admin‘dir.

3-) Ardından açılan sayfada İnternet Connection Setup kısmındaki kırmızı altı çizgili “Advanced” yazısına basıyoruz.

4-) Sonrasında açılan sayfada üst menülerden “Wireless” bölümünü açıyoruz.

5-) Sonrasında açılan yerden sol menülerden “Wireless Security” seçeneğine giriyoruz.

6-) Son olarak ise açılan sayfamızdan aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Security Key” kısmından şifremizi değiştirebiliyoruz.Ardından “OK” butonuna basıyoruz ve böylelikle modemimizin wifi şifresi değişmiş oldu.

İşlem bu kadardır.Böylelikle Tenda markalı modemimizin wifi şifresini değiştirebiliyoruz.Hayırlı olsun.

Evet arkadaşlar bu şekilde tenda markalı modemin wifi şifrelerini değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir