THY Kısaltmasının Açılımı Nedir? THY Ne Demektir?

Merhabalar bu yazıda sizlere THY kısaltmasının açılımı nedir ve ne demektir onu anlatacağız.

THY Açılımı Nedir?

THY kısaltmasının açılımı “Türk Hava Yolları” demektir. Yani “Türk Hava Yolları” kelimelerinin baş harfleri THY kısaltmasını oluşturmaktadır. İngilizce olarak açılımı “Turkish Airlines” demektir. Türk Hava Yolları global bir şirkettir. Yani dünyanın her tarafına uçabilen ve çok popüler bir uçak yolu firmasıdır.

Türk Hava Yolları, 1933 yılında kurulan Türkiye devletinin bir hava yolu şirketidir. Merkezi İstanbul’da yer almaktadır. THY dünya çapında bir hava yolu şirketidir. Araştırmalara göre THY dünyanın en iyi 4. hava yoludur. Sadece Türkiye’de değil, ABD, Rusya, Japonya vb. dünyadaki tüm ülkelerde uçuşları olan THY bu alanda bir çok ödül almıştır. Verilere göre 2019 yılında toplamda 74 milyon yolcu taşımıştır. Bu oldukça ciddi bir sayıdır. Ay bazında hesapladığımızda ayda ortalama 6 milyon insan taşımıştır. Günlük ise 200 bin insan taşımaktadır. Gerçekten bu başarısı için THY ‘nı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

THY resmi sitesine “www.turkishairlines.com” adresinden ulaşabilirsiniz. Bu site üzerinden online bilet satın alabilirsiniz. Ek olarak “0212 444 08 49” numarasından THY müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir