TTNet(Türk Telekom) DNS Adresleri

Bu yazımızda sizlere Ttnet yani Türk Telekom dns adreslerini paylaşacağız.Bu paylaşacağımız adresler güncel olmakla birlikte güvenli bir internet erişimi hizmeti sağlıyor.Yani bu dns adresleriyle birlikte çocuklarınıza bilgisayarı gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.Bu dns adresleriyle kötü sitelere erişim yasaklanmaktadır.

Ek olarak bazı zamanlar internetimizde arıza olabiliyor.Özellikle ttnet kullanıcısıysanız çoğuz zaman internetimiz kesilme noktasına geliyor.Sürekli modemi resetlemek durumunda kalıyoruz.İşte bu durumda ttnet dns adreslerini kullanmamız çok önemlidir.Daha önceden bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım.O yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bu ttnet dns adreslerini kullanarak bağlantı kopma sorunlarını da kökten çözmüş olabilirsiniz.Dediğim gibi bu dns adreslerini denemekte fayda var.Şimdi gelelim dns adreslerini paylaşmaya.

TTNet(Türk Telekom) DNS Adresleri

Ttnet birincil dns adresi ==> 195.175.39.49

Ttnet ikincil dns adresi ==> 195.175.39.50

Bu paylaştığımız ttnet dns adresleri en güncel adreslerdir.Umarız faydası olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

  1. Ping oranı çok düşük, bunu mu kullansam acaba süperonline kullanıcısı olarak admin ne dersin?

    1. Alp Bey aynı sorun bende de vardı hatta bende internete bağlanmıyordu. Lakin sonradan TTnet dns adresini kullandığımda bu sorun düzelmişti.Siz de bir deneyin düzelir diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir