Tüm Yazılım Dilleri İçin Videolu Kaynak Tavsiyeleri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere tüm yazılım dilleri için videolu kaynak+web sitesi tavsiyeleri vereceğiz.Umarız faydalı olur.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık tüm eğitim videolarına ve derslerine internet üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyoruz.Mesela matematik-geometri gibi derslerde ekol hoca ve şenol hocanın videoları izlenir ve çok beğenilir.Aynı bu şekilde tüm programlama dilleri için de ayrı ayrı video çekenler vardır.

Bu yazımızda sizlere c,c++,c#,java,html,css,php ve javascript gibi yazılım dilleri için izleyip öğrenebileceğiniz videolu kaynakları paylaşacağız.Lafı uzatmadan hemen paylaşıma geçelim.

C-C++ Programlama Dillerini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

En temel ve en popüler yazılım dillerinden birisi olan C++ için sizlere Muhammed Mastar‘ın videolarını tavsiye ediyoruz.Gerçekten kendisi yıllardır bu işte uzman ve hatta kendisinin Kodlab yayınları C++ eğitim kitabı da mevcut.Buradaki linkten Muhammed Mastar’ın C++ videolu eğitim setine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz ve izleyebilirsiniz.

C programlama dilleri için ise videolu eğitim seti olarak Youtube üzerinden Volkan Kılıç’ın setini tavsiye ediyoruz.Buradan C programlama dilleri eğitim setine ulaşabilirsiniz.

Ek olarak C programlama için buradaki adresten(Çağatay Çebi) ders notları şeklinde konu anlatımına da ulaşabilirsiniz.

C# Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

C# programlama dillerini öğrenmek istiyorsanız sizlere Murat Yücedağ’ın tam tamına 100 dersten oluşan ve youtube’de ücretsiz bir şekilde yayınlanan c# derslerini öneriyoruz.Buradan c# eğitim derslerinin videolarına ulaşabilirsiniz.

Lütfen emeğe saygı olarak arkadaşımızın kanalına abone olun ve videolarını sosyal medyada paylaşın.Teşekkürler.

Java Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Java dilini öğrenmek istiyorsanız Youtube’daki “sina5an” kanalını tavsiye ediyoruz.Buradaki linkten java eğitim derslerine ulaşabilirsiniz.Yorumlara da bakıldığı gibi arkadaşımız oldukça akıcı ve net bir şekilde anlatım yapıyor.Java öğrenmek isteyenler bu ücretsiz dersleri dinleyebilirler.

Html-Css Programlama Dillerini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Aslında html ve css’e tam olarak programlama dilleri diyemeyiz.Fakat hemen hemen aynı anlamda kullanıldıkları için böyle yazdık.Eğer sizler de web sitesi geliştirmek istiyorsanız öncelikle en temel olan html ve css kısmını öğrenmeniz gerekmektedir.Bu iki dil sitelerin front-end yani ön kısmı(tasarımı) anlamına geliyor.Php ise back-end yani arka kodlama kısmıdır.

Peki html ve css’i en iyi nereden öğrenebiliriz sizin tavsiyeniz ne olacak diyorsanız bizim sizlere tavsiyemiz “Arin Yazılım” ‘dır.Arin yazılım kanalı youtube’da bulunmaktadır.Buradaki linke girerek Arin Yazılım’ın tüm videolarına ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Javascript Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Aynı şekilde Javascript için de Arin Yazılım’ı tavsiye etmekteyiz.Yine buradaki linkten youtube üzerindeki javascript video eğitim setine ulaşabilirsiniz.

Php Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Php için sizlere Tayfun Erbilen’i tavsiye etmekteyiz.Php alanında gerçekten gördüğüm en uzman kişilerden birisidir.Tayfun Erbilen’in php derslerine buradaki adresten youtube üzerinden ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.Toplamda 42 php ders videosu bulunmaktadır.

Python Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Son zamanlarda gelişmekte olan dillerin arasında gelen Python yazılım dili oldukça kolay ve kullanışlıdır.Bu yüzden python, çoğu yazılımcılar tarafından son zamanların en iyi programlama dilleri arasında gösteriliyor.Python dersleri için de sizlere Şadi Evren Şeker hocamızın videolarını öneriyoruz.Buradaki linktenBilgisayarKavramlari” kanalının python derslerine ulaşabilirsiniz.

Delphi Programlama Dilini Öğrenebileceğiniz Videolu Kaynaklar;

Delphi programlama dili için önereceğimiz kaynak ise Halil Han Badem‘in videolu eğitim setidir.Buradaki adresten youtube üzerinden temel şekilde delphi derslerini izleyebilirsiniz.

Şimdilik popüler programlama dilleri bu şekildedir.Zamanla diğerleri için de videolu kaynaklar ekleyeceğiz.Sizin araştırıp bulmamızı istediğiniz kaynaklar varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.Teşekkürler herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir