Turkcell Hangi Numaranın Boşta Olduğunu Sorgulama

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Turkcell telefon servisinde hangi numaraların boşta olduğunu nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Turkcell’de bir sürü boşta numara var.Fakat bunları nereden sorgulayacağımızı bilmiyoruz.Ta ki bu konuya kadar.Artık sizler için araştırdık ve yöntemini söyleyeceğiz.

Turkcell’de özellikle işletmeler çok güzel görünen bir numara almak istiyor.Mesela son 4 rakamı “0000” olan numaralar almak istiyorlar.Ya da “1010” “2020“tarzında akılda kalıcı numaralar almak istiyorlar.Peki bunları nereden ve nasıl sorgularız şimdi onu aktaralım.

Turkcell Numara Sorgulama Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz.

1-) Öncelikle üstte paylaştığımız siteye giriyoruz.Burası(www.turkcell.com.tr/tr/turkcellli-olmak/yeni-hat) Turkcell’in sitesidir.Tamamen güvenlidir bir endişeniz olmasın.Siteye girdikten sonra sarı renkli “Hemen Başla” butonu var ona tıklıyoruz.

2-) Ardından hangi numarayı almak istiyorsanız onun boşta mı dolu mu olduğunu öğrenmek için aşağıdaki gibi boştaki kutuya numaranızın tamamını yazıyorsunuz.

3-) Biz örnek olarak “532 500 XX XX” numarasını sorgulattık bakalım boştamıymış değil miymiş.Bu arada başındaki 0’ı eklemiyoruz.Yani düz 532 ile başlıyoruz.

4-) Ardından “Ara” butonuna basıyoruz.Sonrasında gördüğünüz gibi “Tercih ettiğiniz numara bulunamamıştır.” uyarısı veriyor.Yani bu numara daha önceden alınmış anlamına geliyor.Fakat merak etmeyin bu numaraya benzer numaralar da aşağıda sıralanıyor.Buradan da beğendiğiniz olabilir.Bunların yanına tik atarak numarayı yani hattı satın alabilirsiniz.

5-) Eğer dilerseniz “Yeniden Ara” butonuna basarak yeni numaralar sorgulayabilirsiniz.Fakat dikkat edin günde maksimum 10 sorgulama hakkınız var.Ek olarak eğer 2. seçenekteki “Numarayı son 4 haneye göre aramak istiyorum.” derseniz son 4 rakamın nasıl olmasını istiyorsanız onu yazın.Sistem size boşta olan numaraları sıralayacak.Mesela biz “2017” ‘yi sorguladık.Aşağıda gördüğünüz gibi sonu 2017 ile biten ve boşta olan numaralar sıralanmış oldu.Buradan da “Rezerve Et” diyerek hattı satın alabiliriz.

Bu şekilde satın almak istediğiniz Turkcell hatlı numaraların boşta olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Teşekkür ediyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir