Türkiye Saç Ekimi (Turkey Hair Transplant) Merkezi

Türkiye saç ekimi (Turkey hair transplant) merkezi olan Turkey hair center aracılığıyla saç ektirmek mümkün. Anestezi sonrasında ‘onay’ işleminin gerçekleşmesinin ardından operasyon saati beklenir. Saç ekim işlemi öncesinde;

  • Kolay çıkarılabilen gömleğe benzer elbiseler giyilmelidir.
  • Ağızda koku yapan gıdaların tüketilmemesi ve koku veren her hangi bir deodorantın kullanılmaması gerekir.
  • Saçların güzelce yıkanması ve kişinin duş alarak gelmesi önemlidir. Operasyon sonrası birkaç gün duş alınmamaktadır.
  • Sarhoş edici veya enerji verici her hangi bir şey tüketilmemelidir.
  • Kanı incelten veya kanın yapısını bozan ilaçlar birkaç günlüğüne terk edilmelidir.

Dinlenmiş olarak gelmek gerekir. Zira operasyon biraz uzun sürmektedir. Saç kök sayısı fazlalaştıkça süre uzamaktadır.

Alınması gereken tedbirlere uyulduğunda operasyon esnasında her hangi bir sorun yaşanmamaktadır ve başarılı sonuç elde edilmektedir.

Türkiye Saç Ekimi (Turkey Hair Transplant) Operasyonu Ve Sonuçları

İlk aşamada saç kökleri incelenir ve arka kısımdaki bazı kökler özel ekim kalemi ile alınır. Alınan kökler tek tek özel bölmeye konur. Belli bir sayıya ulaştıktan sonra ekime geçilir. Ekim işleminde de yine özel ekim kalemi kullanılır ve nizami bir şekilde ekim işlemi yapılır. Ekim şekli daha önce hasta tarafından belirlenir.

Ekme işlemi esnasında mola verilir. Ekim süresi uzun olduğu için saç ekim işlemini yapan kişi ve hasta mola vermek zorundadır. Mola sonrası ekim işlemine devam edilir ve operasyon saç kök sayısına göre belli bir süre devam eder.

Saç Ekim İşlemi Sonrası Tavsiyeler

Ekim sonrasında elbise değiştirme işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için gömlek türü elbiselerin giyilmesi gerekir. Kazak veya benzeri dar elbiseler saç tellerinin zarar görmesine neden olur. Özel şampuan kullanılmalıdır ve yıkama işlemi tavsiyeye uygun olmalıdır. Toz, kir veya kimyasal maddelerin kullanıldığı ortamlardan uzak durmak gerekir. Kimyasal kozmetik ürünler veya sıradan temizlik maddeleri saç köklerine zarar vermektedir.

Bu nedenle tavsiyeye uygun şekilde yıkama işlemi yapılmalı ve yine tavsiyeye uygun şekilde dinlenmek gerekir. Dinlenmeyen kişilerde genellikle şişme meydana gelmektedir ve iyileşme süreci bu nedenle uzamaktadır. Sorunsuz bir şekilde saç ekiminin sonuçlanması için tavsiyeye uygun şekilde dinlenmek önemlidir. Saç ekimi uzman klinik ortamda yapılmalıdır.

https://turkeyhaircenter.com/turkey-hair-transplant-cost/

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir