Türkiye’deki En İyi Hackerlar Kimlerdir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere ülkemizin en iyi hackerları kimlerdir onları tanıtacağız.Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ülkemizde çok sayıda hacker mevcuttur.Bunlardan bazıları vardır ki dünya çapında tanınmış ve hatta önemli projelere imza atmışlardır.Peki Türkiye’nin en iyi hackerları kimlerdir şimdi sizlere maddeler halinde açıklayalım.

1-) İskorpitx;

Bazı kaynaklara göre 1961 doğumlu ve adı Siyami Özkan olan İskorpitx şauana kadar binlerce siteyi hacklemiştir.Yine bazı kaynaklara göre 1 kere yaklaşık 30 bin küsür siteyi aynı anda hacklemiştir ve bu alanda dünya rekoru kırmıştır.İskorpitx hacklediği sitelere Türk bayrağı üzerinde Atatürk resmi ve altına da açıklama yazmaktadır.İskorpitx sadece belirli ülkelerde değil Japonya gibi ülkelerde de saldırı düzenlemiştir.Geçtiğimiz yıllarda hackerlığı bıraktığı düşünülen İskorpitx nikli Türk hacker çoğu kesim tarafından şuanda piyasaya geri dönse en iyi hacker ünvanına sahip olur diye düşünülüyor.

Buradaki yazıdan kendisi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

2-) Tamer Şahin;

İlk Türk hacker ünvanını taşıyan Tamer Şahin henüz 18 yaşındayken bir çok ünlü web siteyi hacklemiştir.Bunun sonucunda Türk mahkemelerinde resmi olarak yargılanan ilk hacker ünvanını almıştır.Ardından hackerlık alanında daha da çok ilerleyen Tamer Şahin kendisini bir süre geliştirdi ve akabinde bir çok faydalı projelere imza attı.Bazı projeleri ABD ülkesinden yatırım aldı ve bazıları ise günümüzde hala kullanılmaktadır.

Kendisi Mindwall IDS isimli Türkiye’nin ilk yerli güvenlik yazılımının geliştiricilerindendir.Adı bir çok dizi ve filmlerde geçti.Özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde ismi defalarca geçti.Kendisi hakkında diğer detaylı bilgilere buradaki kişisel web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

3-) CW Doktoray;

CW Doktoray gerçek ismiyle Gökhan Şanlı, cyber-warrior.org isimli Türkiye’nin ilk hacker sitelerinden birisinin kurucusu olan kişidir.CW Doktoray’ın açılımı ise Cyber-Warrior Doktoray’dır.Kendisi siber güvenlik uzmanıdır.Hakkında yapılmış bir röportaj mevcuttur.Buradan o röportajı okuyabilirsiniz.Ek olarak Gökhan Şanlı’nın kişisel bir twitter hesabı da vardır.Ona da buradan ulaşabilirsiniz.Özellikle twitter hesabından güncel olarak Gökhan abiyi takip edebilirsiniz.Yaptığı projeler,işler vb. her şeyi twitterda takipçilerine paylaşıyor.

Şimdilik bizim bildiğimiz ülkemizdeki en iyi hackerlar bu şekildedir.İlerleyen zamanlarda listemizi arttıracağız.Sizin de bildiğiniz Türk hackerlar varsa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.Ardından ismini listemize ekleriz.Teşekkürler.Sağlıcakla kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir