Türkiye’nin En Bilgili ve En İyi Hocası Kimdir? Nereden İzlenir?

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere ülkemizin en yetenekli ve en zeki hocası kimdir onu ve ayrıntılarını paylaşacağız.

Günümüzde hakkı savunan, harama haram, helale helal diyen hocaların sayısı oldukça azaldı. Televizyonlarda, internetlerde görüyoruz her önüne gelen fetva vermeye başlamış. Kadere inanmayan mı dersiniz sahabelere söven mi dersiniz vb. bu tarz bir sürü sözüm ona hoca türemiştir. Bunda kötü olan ise bu kişilerin müslümanlık adı altında yani hocalık adı altında fetva vermeleridir. Yoksa kafir olan, müslüman olmayan bir kişi bu tarz şeyler söylese kimsenin umurunda olmaz. Çünkü müslümanlığı işin içine karıştırmıyor haliyle kimse de bu hocalara inanmaz. Fakat söz konusu hocalık altında yanlış fetva verenler olduğu için çoğu vatandaşımız bu kişilerin sohbetlerini dinliyor ve Allah korusun onlara uyabiliyor. Haliyle bu şekilde vatandaşlarımız yanlış yollara düşüyor. İşte bu yüzden sizlere bu yazıyı yazmak durumunda kaldık.

Türkiye’nin En Akıllı-Zeki-Bilgili Hocası Kimdir?

Cübbeli Ahmet Hoca
Cübbeli Ahmet Hoca

Arkadaşlar iddia ediyoruz ülkemizin şuanda en iyi, en bilgili, en akıllı, en zeki hocası Cübbeli Ahmet Hoca‘dır. Yani Ahmet Mahmut Ünlü hocamızdır. Tabii ki Mahmud Efendi Hazretleri üstadımızı (Cübbeli Hoca’mızın hocası ve Nakşibendi tarikatinin lideri) ayrı tutuyoruz o bir alimdir yüz yılın müceddididir fakat Mahmud Efendi Hazretlerimiz şuanda rahatsızlığından dolayı aktif sohbet veremediği için bu bakımdan sohbet verenler arasından en iyisi Cübbeli hocadır diyebiliriz. Kendisinin büyük bir sevenleri olduğu gibi büyük bir kitle de kendisini hiç sevmez. Peki neden sevmez bilir misiniz? Çünkü 1 kere bile sohbetini dinlememişlerdir. Abi adam Cübbeli Hoca’nın 5 dakikalik bile sohbetini dinlememiş kendisini tanımadan etmeden ileri geri konuşuyor hocaya küfür ediyor. Ki bu yazıyı okuyan büyük bir kısım aynı şekilde şuan hem sövüp hem okuyordur. Bu nefret neden abi size soruyorum? Cübbeli hocaya küfür edenler ve nefret edenler sebeplerini yoruma yazar mısınız? Gerçekten 1 tane sebep söyleyin ki bu imkansız bir şey size hak vereceğim. Yok hocanın kaseti çıkmış, yok hoca yanmaz kefen satıyormuş, yok hoca jetskilere binmiş felan filan. Peki elinizde kanıt varmı abiler. Tabii ki yok. Kulaktan dolma bilgilerle hocaya iftira atıyorsunuz. Bu arada evet hoca jetskiye binmiş olabilir fakat bunun neresi yanlış size soruyorum? Hocanın da tatil yapmaya gezip dolaşmaya hakkı yokmu. O da bir insan. Jetskiye de biner arabaya da biner. Bunlar kişilerin özel hayatları. Kimse karışmamalı. Peki size sorarım Cübbeli hocanın bir tane yanlış fetvası var mı? 1 tane bulursanız yoruma yazın bekliyorum.

Günümüzde yanlış fetva veren sahabeye söven, kaderi inkar eden vb. hocalara karşı gelen çok az sayıda gerçek hoca vardır. Bunlardan birisi ve en iyisi de Cübbeli Hoca‘dır. Elbette Ehli Sünnet hakiki hoca daha bir sürü vardır. Fakat vaazlarında hakkı savunan ve reddiye yapan hocaların sayısı oldukça azdır diyebiliriz. Bu hocaların en iyisi de Cübbeli Hoca’dır. Cübbeli Hoca her sohbetinde o hafta hangi hoca yanlış fetva vermişse ve dinimizle alay etmişse o kişiler hakkında reddiye yapar. Sohbetlerini izleyerek sizler de görebilirsiniz. Cübbeli hoca hem hafız hem de hadis bilgisi yüksek seviyede olduğundan bir konu hakkında fetva verirken ve reddiye yaparken her zaman kaynağını verir. Yani hoca ismiyle geçinen kişiler gibi ortaya bir şey atıp geri çekilmez. Fakat insanlar ne hikmetse inadına hakkı savunan hocaları dinlemiyor. İnadına yanlış fetva verenleri dinliyor. Lütfen size yalvarıyorum 1 kere olsun Cübbeli hocayı dinleyin. Sonrasında beğenmezseniz daha dinlemezsiniz.

Neyse lafı fazla uzatmadan şimdi Cübbeli hocanın sohbetleri nereden izlenir onu ve detaylarını anlatalım.

Cübbeli Ahmet Hoca Nereden İzlenir? Hangi Kanalda Sohbet Veriyor?

Cübbeli hocanın hayatını daha önceki yazılarımızda yazmıştık. Buradan okuyabilirsiniz. Hocamız her hafta perşembe günü akşam saatlerinde Lalegül TV‘den canlı yayında sohbet yapmaktadır. Bunun dışında salı, çarşamba günleri de bazı kısa sohbetler yapmaktadır. Tüm bu sohbetleri dinlemek ve izlemek için televizyondan lalegül tv üzerinden izleyebilirsiniz. Eğer lalegül tv sizde yoksa frekanslarını aşağıya ekleyelim.

Lalegül TV Frekansları:

  • Frekans:12422 Mhz
  • Polarizayon: Yatay (H)
  • Sembol Oranı: 30000
  • FEC: 3/4

Lalegül tv frekansları bu şekildedir. Bu frekans bilgileriyle televizyonunuza bu kanalı yükleyebilirsiniz. Lalegül TV’de hemen hemen sürekli Cübbeli hocamızın sohbetleri yer almaktadır. Gerek güncel yakın tarihli sohbetler gerekse eski zamanlı sohbetleri bu kanaldan izleyebilirsiniz. Eğer ben televizyon izlemiyorum internetten nereden izlerim diyorsanız onun da bilgisini aşağıda verelim.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın sohbetlerine Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şuanda youtube kanalında 500 bin küsur abone bulunmaktadır. Buradan “www.youtube.com/channel/UC3QqKQIjA_MSjWnTpyByeGA” youtube kanalına ulaşabilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi youtube kanalı sürekli günceldir ve bir sürü sohbet videosu bulunmaktadır. Hepsine toplu şekilde veya part part buradan ulaşabilirsiniz.

Ek olarak “www.cubbeliahmethoca.com.tr/tr/sohbetler” buradaki resmi web sitesi üzerinden de hocamızın sohbetlerine ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. Hatta resmi sitesi üzerinde sohbetlerin isimleri teker teker yazıyor. Arşiv bölümüne girerek de isim isim sohbetlere bakabilir ve dinleyebilirsiniz.

Kısacası günümüzde fitneye ve fesada düşmemek için dinlemeniz gereken en bilgili, alim hoca Cübbeli Ahmet Hoca’dır. Kendisini hem internetten hem de televizyondan takip edebilir ve izleyebilirsiniz. Dilerseniz Fatih’e gelip canlı sohbeti dinleyebilirsiniz. Ayrıca Cübbeli hoca bazı zamanlar Habertürk, CNN vb. kanallara da çıkıyor ve burada da sohbet veriyor. Üstelik bu programlar reyting kırıyor. Gerçekten hem çok izleniyor hem de hakkı konuştuğu için günümüzün en önemli alimlerinden kabul edilmektedir.

Sonuç olarak ayda 1 kere bile olsa kendisinin sohbetlerini dinlemenizi tavsiye ederiz. Sürçü lisan ettiysek affola. Allah (c.c.) cümemize hayırlı ilimler, dinlediğini doğru anlama kabiliyeti versin. Amin. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir