Twitch.tv’de Kanal Şikayeti Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere twitch.tv sitesi üzerinde bulunan kanalları şikayet etmek istediğimiz zaman nereden şikayet edebiliriz onu anlatacağız.

E-spor’un gelişmesiyle birlikte e-spor müsabakalarını ve bu alandaki oyunları izleyenlerin sayısı da artmış bulunmaktadır.Günümüzde E-spor oyunlarının en iyi izlenme yeri ise twitch.tv sitesidir.Bu site üzerinde hemen hemen tüm online oyunların canlı yayınları yapılmaktadır ve epey de izlenme almaktadır.

Bunun yanı sıra bazı kanallar spam yapabilmekte ve sırf para kazanmak için kanallara aşırı reklam gömenler olabilmektedir.Eğer bu tarz kanallardan şikayetçi olursanız bunları twitch.tv ekibine rapor edebilirsiniz ve kanalın incelenmesi için talep gönderebilirsiniz.Peki twitch.tv’de şikayet etmek istediğiniz kanalları nereden şikayet ederiz şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle twitch.tv’deki şikayet etmek istediğimiz kanalı açıyoruz.

2-) Ardından kanalın sağ aşağısındaki 3 nokta işaretine basıyoruz.

3-) Ardından karşımıza “Rapor” butonu çıkacak.Oraya basıyoruz.

4-) Sonrasında ise karşımıza 5. maddedeki gibi bir sayfa çıkacak.Buradan öncelikle “Nedeni Belirtin” kısmına bakıyoruz.Kanalı hangi nedenden dolayı şikayet etmek istiyorsanız buradan seçiyorsunuz.

5-) Ardından kanalı neden şikayet etmek istediğinizi birkaç cümle ile açıklayın.Sonrasında ise “Gönder” butonuna basın.

İşlem bu kadardır.Artık twitch.tv çalışanlarına raporunuz gidecektir.Sonrasında onlar incelemeye alacaklar ve kanalı duruma göre ya ceza verirler ya da kapatırlar.Eğer öylesine şikayet ettiyseniz dikkat edin sizin kendi twitch hesabınız da kapanabilir.O yüzden lütfen sırf inat olsun diye kanal şikayet etmeyin.Gerçekten suçu varsa edin.Teşekkürler.

Twitch.tv üzerinden kanallar bu şekilde şikayet edilmektedir.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir