Twitter Arka Plan Teması ve Rengi Nasıl Değişir?

Selamlar değerli arkadaşlar bu yazımızda sizlere Twitter’da arka plan rengi ve teması nereden değiştirilir onu anlatacağız.

Twitter’da yeni yapılan güncellemeyle birlikte arka plan için 3 farklı tonlama seçeneği mevcuttur. Bunlar varsayılan, loş ve ışıklar kapalı seçenekleridir. Yani kısaca arka planın nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde geçişlerdeki rengi de ayarlayabilirsiniz. Şimdi bunları nereden ayarlayabiliriz onu anlatalım.

Twitter Arka Plan Teması ve Renk Ayarlama

1-) Öncelikle twitter.com sitemize giriyoruz ve hesabımızı açıyoruz. Ardından sol menüden “Daha fazla” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında buradan “Ayarlar ve gizlilik” kısmını açıyoruz.

3-) Ardından sağ tarafta yeni bir menüler açılacaktır. Buradan genel kısmının hemen altındaki “Ekran” butonuna tıklıyoruz.

4-) Sonrasında ise aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Renk” ve “Arka plan” ayarları açılacaktır. Buradan Twitter hangi renkte gözükmesini isterseniz onu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca arka planı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Mesela gece modu isterseniz ışıklar kapalı seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

5-) Varsayılan yaparsanız arka plan normal beyaz renk olur. Işıklar kapalı yaparsanız karanlık moda almış olursunuz. Loş seçeneğinde ise arka plan biraz mavimsi bir renk almış olur.

Bu şekilde Twitter arka plan gece modu ve renk ayarı yapabilirsiniz. Umarız faydalı olur iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir