Twitter Başka Ülkelerin Gündemine (Keşfetine) Nereden Bakılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da diğer ülkelerin gündemine yani keşfet-trendine nereden ve nasıl bakılır onu sizlere göstereceğiz.

Twitter dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Twitter’ı diğer platformlardan ayıran en önemli özelliği resmi duyuruların burada daha çok olmasıdır. Yani bir kurum resmi bir duyuru yapacağı zaman Twitter’da paylaşım yapabiliyor. Haliyle çoğu firmaların mavi tikli resmi hesapları var ve anlık güncellemeleri, bildirimleri, yapılan değişiklikleri Twitter’dan dünyaya duyurabiliyor. Bu bakımdan Twitter daha çok kullanılıyor diyebiliriz. Twitter’da gündeme dair neler oluyor anlık Keşfet’e bakarak öğrenebilirsiniz. Elbette sadece ülkemizde değil dünyadaki tüm ülkelerde neler trend olmuş hepsini öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere dünyadaki tüm ülkeler için twitter trend topic olan başlıklara nereden bakarız onu gösterelim.

Twitter Dünyadaki Tüm Ülkelerin Trendlerine Nereden Bakılır?

1-) Twitter’da diğer ülkelerin keşfet kısmına bakmak için öncelikle Twitter anasayfa sol menüden “Keşfet” butonuna tıklıyoruz.

2-) Ardından açılan kısımda sağ üst taraftaki “Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

3-) Sonrasında burada “İçeriği bu konumda göster” kısmındaki tiki kaldırıyoruz.

4-) Akabinde “Konumları keşfet” kısmına giriyoruz. Burada normalde Türkiye yazar. Onu istediğimiz ülke olarak değiştirebiliyoruz.

5-) Konumlardan burada hangi ülkenin trend topic başlıklarına bakacaksak o ülkeyi seçiyoruz. Mesela biz ABD’yi seçtik.

6-) Ülke seçimi yaptıktan sonra üst taraftaki “Gündemdekiler” başlığına tıklıyoruz.

7-) İşte burada o ülkenin gündeminde olan tt trend başlıkları çıkacaktır. Mesela ABD’de keşfette aşağıdaki başlıklar bulunuyormuş. Sizler de bu şekilde ülkelerin trend başlıklarına bakabilirsiniz.

Bu şekilde tüm ülkelerin trendlerine bakabiliyorsunuz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir