Twitter Profil Fotoğrafı Boyutu Kaç? Twitter Kapak Fotosu Boyutu Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter profil fotoğrafı boyutu kaça kaçtır, Twitter kapak fotosu boyutu kaça kaçtır, Twitter foto paylaşım boyutu kaçlıktır onları paylaşacağız.

En popüler sosyal medya sitelerinden birisi Twitter’dır. Twitter’da yazı paylaşımı yapılabildiği gibi fotoğraf ve görsel paylaşımları da yapılmaktadır. Fotoğrafları kaliteli ve düzgün boyutunda paylaşmak isteyen kullanıcılar Twitter profil fotosu, kapat fotosu ve paylaşım görselinin boyutlarını merak ediyor. Sizler için kısaca bu boyutları paylaşalım.

Başlıklar

Twitter Profil Fotoğrafı Boyutu Nedir?

  • Tavsiye edilen profil fotosu boyutu : 400 x 400 px (piksel)

Twitter profil fotosu boyutları 400 x 400 ‘dür. Görünen kısım ise 200 x 200 boyutundadır.

Twitter profil fotosu yüklerken tavsiye edilen boyut 400×400 boyutundadır. Fakat Twitter profilinizi başkaları yuvarlak içinde görmektedir. İşte bu görünen kısmın boyutu ise 200×200 olarak biliniyor. Twitter profil resminizi 400×400 boyutunda yüklemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca profil fotolar için maksimum boyut 2 MB ‘dır. Desteklenen resim formatları ise Jpeg, Gif ve Png ‘dir.

Twitter Kapak Fotoğrafı Boyutu Kaçtır?

  • Tavsiye edilen kapak fotosu boyutu : 1500 x 500 px (piksel)

Twitter’da tavsiye edilen kapak fotoğrafı boyutu 1500×500 ‘dür. Kapak fotoğrafı “başlık fotoğrafı” olarak da geçmektedir. Twitter’ın resmi sitesine göre tavsiye edilen boyut 1500 x 500 olmaktadır. Kapak fotoğrafı boyutu maksimum 5 MB olmalıdır. Aynı şekilde kapak fotosu için jpeg, gif ve png tavsiye edilmektedir. Twitter’daki kapak fotoğrafı profilin en üstünde yer alan büyük dikdörtgen şeklindeki fotodur. Yukarıdaki resimde profil ve kapak fotosunun yerlerini göstermiştik.

Twitter Fotoğraf Paylaşımı Boyutu Kaçtır?

  • Tavsiye edilen fotoğraf paylaşımı boyutu (minimum) : 440 x 220 px (piksel)
  • Tavsiye edilen fotoğraf paylaşımı boyutu (maksimum) : 1024 x 512 px (piksel)

Gelelim en önemli kısımlardan birine. Çünkü Twitter’da fotolu tweet attığımızda bunun kaliteli gözükmesi için boyutlarını iyi ayarlamamız gerekiyor. Bu bakımdan fotoğraf paylaşımı boyutları kaça kaçtır iyi bilmeliyiz.

Twitter’da resim paylaşım boyutu 440×220 ‘dir. Fakat bu minimum değerlerdir. Maksimum boyut ise 1024 x 512 piksel boyutundadır. Ayrıca masaüstünde Twitter akıştaki fotolar 506×253 boyutunda gözükür. Eğer masaüstüne özel resim yüklemek isterseniz bu boyutları da deneyebilirsiniz. Fotolar için maksimum boyut 5 MB’dır. Ayrıca gif tipindeki resimlerde mobilde 5 mb olurken masaüstü için de 15 mb ‘dır. Ek olarak şunu da belirtelim Twitter’da aynı anda 4 tane resim eklenip tweet atılabiliyor.

Twitter görsel boyutları kısaca bu şekildedir. Elimizden geldiğince açık ve sade bir şekilde anlatmak istedik. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir